3. Hydratace
Není žádným tajemstvím, že během horkých dnů bychom neustále měli popíjet čistou vodu. Dvojnásob to ale platí v případě, že se chystáte podávat sportovní výkony. Stejně tak by vám lahev s vodou měla dělat společnost i při sportování. Chápeme, že není atraktivní běhat s vodu v batohu, ale věřte, že vám tělo poděkuje. Podle odborníků byste při sportování měli vypít alespoň 750 ml vody za hodinu. Pamatujte na to.
4. Ideální čas
Špatná zpráva pro všechny noční sovy! Nejlepší čas na letní cvičení je totiž ráno! Ať už jde o běh, jízdu na kole nebo plavání, během rána si užijete příjemné klima, které vás nebude omezovat. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že naopak nejhorší hodinou na sportování je poledne a časné odpoledne. V tyto časy si rozmyslete, zda vám sportovní aktivita za případné zdravotní potíže doopravdy stojí. Nic nebrání ani tomu, abyste sportovali v podvečer. Pravdou ale zůstává, že ve večerních hodinách je vzduch ještě vlhký a příjemné klima nenajdete na silnici ani na cyklostezce.
5. Ve jménu těla
Problém mnoha sportovních nadšenců je ten, že nevědí, kdy přestat. A tak své tělo zbytečně přetěžují a ženou sportovní výkony do extrémů. Snažte se být chytřejší a naslouchejte potřebám svého těla. Pokud budete mít pocit, že venku panují vysoké teploty, raději si dopřejte odpočinkový den s knihou v ruce. Nikde není psáno, že musíte cvičit za každého počasí.
Zdroj: stylist.co.uk, health.com