Vzhledem k tomu, že celulitida vzniká nahromaděním tuku v podkoží a zadržováním vody v přilehlých oblastech, souvisí s prouděním lymfy. Podle doktorky Mansfeldové mohou pomoci pravidelné masáže s cílem podpořit lymfatický a krevní tok.
Výsledky přístrojových masáží, jako je lymfodrenáž, jsou přitom znát téměř okamžitě – po jednom či prvních pár využitích. A existuje jich větší množství. Lze doporučit například Endosphères therapy, která pracuje na nízkofrekvenčních mechanických tlakových mikrovibracích, které redukují výskyt pomerančové kůže a dokáží snížit obvod stehen až o 2,5 cm (dostupná například v Miracle Esthetic Clinic and Spa nebo v Aesther Clinic Praha); dále přístroje pracující s radiofrekvencí či mikrojehličkovými radiofrekvencemi (poskytuje například Perfect Clinic); či dokonce i rázovou vlnu, kterou poskytuje většina fyzioterapeutických ordinací. Všechny reaktivují krevní oběh, čímž zrychlují metabolismus a tvorbu kolagenu a elastenu, což vede k většímu vyhlazení hrbolaté kůže a i snížení objemu daných partií.
Pokud vás tedy trápí pomerančová kůže již delší dobu, je optimální začít výše zmíněnými přístrojovými ošetřeními a potom pokračovat v udržení hladké kůže masážemi doma. „Pomoci mohou pravidelné masáže rizikových oblastí stehen, hýždí a boků s přípravkami s obsahem vitamínu E, kyseliny hyaluronové nebo kofeinu,“ vysvětluje dermatoložka Mansfeldová. Ty mohou ale pomoci samy o sobě při vznikající celulitidě.