Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami společnosti BurdaMedia Extra s.r.o. a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí - BurdaMedia Extra s.r.o. bude s Vašimi údaji pracovat zejména k organizaci a vyhodnocení akce a zasílání novinek.
Bratislavský byt z 50. let si Michaela přetvořila s trochou retra, ale rozhodně z něj nechtěla mít muzeum
Několik měsíců ale trvalo, než byt v cihlové zástavbě z 50. let přizpůsobila svým představám.
Litý polyuretan je na zemi v kuchyni a koupelně, tedy v místnostech, které si výtvarnice pod vedením Soni nejvíc vymazlila. Kuchyňskou linku vyrobil truhlář na míru podle návrhu architektky.
Slovenská designérka Michaela Chmelíčková si doma, stejně jako ve své práci, pohrává s přesnou geometrií a na sněhobílém pozadí dává vyniknout barevným detailům.
Padesát metrů čtverečních je pro někoho málo, pro grafickou designérku Michaelu Chmelíčkovou naopak víc než dost. Než se totiž před třemi lety nastěhovala do bratislavského 2+1, obývala v Londýně čtyřikrát menší garsonku.
Několik měsíců ale trvalo, než byt v cihlové zástavbě z 50. let přizpůsobila svým představám. S jejich naplněním jí pomohla architektka Soňa Pohlová ze studia Nice & Wise.
V pracovním koutku se skvěle doplňují se stolem značky Master & Master a plakátem od Michaelina oblíbeného studia Hey.
Paní domu si moc přála zachovat staré parkety, a to i za cenu vyšší investice. Přes sedmdesát let staré skvosty z buku jsou kompletně renovované a znovu položené.
„Chtěla jsem, aby kuchyň byla trochu retro, ale žádné muzeum,“ říká majitelka.