Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami společnosti BurdaMedia Extra s.r.o. a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí - BurdaMedia Extra s.r.o. bude s Vašimi údaji pracovat zejména k organizaci a vyhodnocení akce a zasílání novinek.
Absolvovala dva roky na Vassaru, juniorský rok strávila ve Francii, studovala na Sorbonně a bakalářský titul z francouzské literatury získala na univerzitě George Washingtona.
Přestože její jméno za svobodna bylo francouzské, Jackie je francouzka jen z jedné osminy.
Bulvární novinář Igor Cassini označil Jackie debutantkou roku 1947.
Byla byla zkušená žokejka. Již ve třech letech jezdila na koni a v jedenácti vyhrála hned několik šampionátů.
Pracovala ve Washington Times-Herald, kde byla povýšena z recepční na fotografku. Jejím úkolem bylo fotit na ulici a dotazovat se cizinců na jejich názory na různá témata.
Během studií na univerzitě George Washingtona byla na stáži ve Vogue. Po prvním dnu jí ale redaktorka řekla, aby stáž ukončila, protože se obávala, že Jackie touto prací snižuje své šance na manželství.
Jackie mluvila plynně francouzsky, španělsky a italsky.
Ještě než poznala svého manžela J. F. Kennedyho byla v roce 1952 zasnoubena s makléřem Johnem G. W. Hustedem Jr.
S Johnem Kennedym se setkala díky společnému příteli, novináři Charlesovi L. Bartlettovi. Představil je v květnu 1952 a o rok později se vzali.
Zásnubní prsten Van Cleef & Arpels se pyšnil 2,88-karátovým diamantem a 2,84karátovým smaragdem.
Poté, co ji John Kennedy požádal o ruku, se vydala na 30denní dovolenou, aby o jeho nabídce popřemýšlela. Když se vrátila, řekla „ano“.
Na jejich svatbě bylo přes 800 hostů.
Do Bílého domu Jackie poprvé vstoupila ve dvanácti letech na rodinné dovolené.
Jackie pomohla své kamarádce z dětství získat práci v Bílém domě. Nancy Tuckermanová se s Jackie kamarádila již od základní školy. V Bílém domě pracovala jako sekretářka až do roku 1994, kdy Jackie zemřela.
První den v Bílém domě utratila Jackie za renovace přibližně 50 000 dolarů.
Ze třetího patra Bílého domu udělala dětské pokoje. Později tam vznikla mateřská školka, do které chodily i děti zaměstnanců Bílého domu.
Jackie je jedinou první dámou, která kdy vyhrála cenu Emmy. V roce 1962 ji získala za dokument o Bílém domě.
Jackie vyhrála soud proti papparazzi Ronovi Galellu. Zažalovala ho za obtěžování a narušování soukromí poté, co ji roky pronásledoval. Nejvyšší soud vydal zákaz přiblížení na osm metrů od Jackie a devět mětrů o jejích dětí.
Pákistánský prezident Muhammad Ayub Khan Jackie daroval koně jménem Sardar.
Jackie je díky svému nadčasovému stylu stále považována za módní ikonu. Ne vždy tomu tak bylo, během prezidentské kampaně v roce 1960 byla kritizována za to, že nosí drahé francouzské značky.
Poté, co čelila kritice za to, že nosí drahé oblečení, ji její tchán Joseph Kennedy představil americkému módnímu designérovi Olegovi Cassinimu. Ten pro Jackie vytvořil více než 300 kousků oblečení.
Jackie si odmítla převléknout růžový kostýmek, který měla na sobě v den atentátu na JFK. Byl stále potřísněný krví jejího manžela, když se v něm ukázala na inauguraci Lyndona B. Johnsona. Svým outfitem údajně chtěla říct „Ať vidí, co způsobili.“
Růžový kostýmek nebyl značky Chanel, jak si mnozí myslí. Byla to jeho kopie a navrhl Chez Ninon ze salonu Park Avenue.
Po smrti manžela Jackie chodila s několika muži. Jedním z nich byl i Randolph Churchilla, syn britského premiéra Winstona Churchilla.
20. října 1968 se provdala za řeckého přepravního magnáta Aristotela Onassise.
Po smrti Aristotela Onassise se Jackie stala knižní editorkou. Pracovala ve společnosti Viking Press a později se přesunula do nakladatelství Doubleday.
V nakladatelství Doubleday pracovala Jackie mimo jiné na autobiografii Michaela Jacksona s názvem Moonwalk.