3. Od místnosti k místnosti
Následně se vždy zaměřte na jednu místnost, kterou dočista vypulírujete. Vytvořte si systém, který vám vyhovuje, a tím se řiďte při úklidu každé místnosti. Někdo například může začít převléknutím postele, jinému naopak vyhovuje úklid přihrádek a následné setření prachu. Pouze vytírání a luxování si nechte jako poslední bod, který splníte napříč celým domem.
4. Zbavujte se nepotřebného
Během úklidu se zamyslete nad tím, zda všechny „lapače prachu“ potřebujete, a jaký mají pro váš život význam. Bez milosti se zbavte všeho, co vám nic neříká, nebo to alespoň dejte do velké krabice, kterou uložíte na půdu. Později se k ní můžete vrátit a v klidu věci probrat a vyseparovat je.
Pryč s nepoužívanými či rozbitými věcmi, které jste za poslední rok neopravili. Pokud máte výčitky svědomí, že vyhazujete relativně „nové“ věci, můžete je prodat přes chytré aplikace, nebo je darovat těm, kteří je potřebují více než vy.
5. Poslední tečka
Vypulírovali jste celý barák? Vytřeli jste všechny místnosti? A vašim bytem zavonělo jaro? Paráda! Jarní úklid jste zvládli na jedničku, a teď je na čase, abyste se za svou práci odměnili. Pořiďte si třeba jarní květiny na konferenční stolek, které podpoří jarní atmosféru vašeho domova.