Vlastně jste vedle sebe dospěli.
Když jsme se poznali, bylo Martinovi 19 a mně 15. Jo, vyrůstali jsme vedle sebe. Teda on už byl takovej vyspělejší, nebo spíš nebyl takový ucho jako já. Probírali jsme spolu opravdu všechno. Jako kamaráda člověka poznáte z úplně jiné strany, řeší s vámi holky a tak. A potom vám jednou dojde, že je ten pravý hned vedle vás. Na novém albu mám písničku Ross a Rachel, protože miluju Přátele a oni měli podobný příběh. Taky se míjeli, ale nakonec spolu skončili. Ta písnička je vlastně můj příběh s Martinem připodobněný k Rossovi a Rachel. Začít podobný vztah je vlastně celkem těžké. Je otázka, jestli to přátelství prolomit a troufnout si na první krok. Protože pak už to nemůžete vzít zpátky. A můžete o kámoše přijít.
Můžu se zeptat, kdo udělal první krok u vás?
Tak to vám asi neřeknu. Nebo takhle – to bych hlavně musela s mužem vzpomínat, jak to bylo, myslím, že bychom vám ale asi řekli každý jinou verzi. (smích)
V písničce Tělo mimo jiné zpíváte „nejsem obyčejná holka, jsem obyčejná žena“. Kdy jste se přestala vnímat jako holka?
Když mě táta předal u oltáře Martinovi.
Před dvěma lety se vám narodil syn. A mateřství je taky takové životní salto. Změnilo vás hodně?
Všichni říkali, jaká to bude změna. Strašně mě to štvalo. Říkala jsem: „Podívej, mám pět týdnů po porodu a už zase zpívám, pořád jsem to já.“ Ale časem mi došlo, že se fakt věci otočily vzhůru nohama. Rozhodně neříkám, že má každá žena mít dítě, to vůbec, mateřství by mělo být volba. Ale když chcete, je to opravdu life changing.
Kdyby jednou váš syn začal dělat kariéru jako dítě, podpořila byste ho? S vaší životní zkušeností někoho, kdo sám začal zpívat v raném věku?
Zaprvé nerada tahám své nejbližší do veřejného prostoru, je to soukromí a to střežím jak pes. A zadruhé nerada mluvím hypoteticky o tom, jak jednou budu reagovat. Vím jen jedno, budu syna podporovat ve všem, co bude chtít dělat. Bude-li to legální a morální!!! (smích)
Vy koncertujete v Čechách i Polsku, kde jste vlastně úspěšnější?
Nepociťuji, že by to někde bylo míň nebo víc. Práce mám tady i tam stejně hodně. Je to pro mě příjemné v tom smyslu, že když ne tady, tak tam. Je v tom větší svoboda.
V čem je vlastně české a polské publikum nejvíc odlišné?
Poláci víc glorifikují hvězdy, tam jsem paní Ewa. Kdežto tady je to familiární, to je hned Ewička a tykačka. Možná je to dané tím, že je Polsko větší země a známého člověka tam nepotkáte tak často. Přístup je odlišný a baví mě to kombinovat. Protože ani jeden extrém mi není úplně příjemný.