Velmi záhy se vám podařilo otevřít vlastní restauraci, rozumím tomu správně, že na tom samém místě také bydlíte?
Ano, je to tak. Ve stejné budově jako je restaurace, máme z druhé strany postavený skromný, ale moc útulný, apartmán. Na všem si pracujeme od základu sami. Můj muž není jen manažer restaurace, ale také náš stavbyvedoucí. Na Kostarice není sranda cokoliv stavět, firmy tam nefungují jako například u nás. Člověk si musí na vše dohlídnout, jinak vám jsou schopni namontovat třeba dveře místo oken a naopak. Často si stěžujeme na dělníky u nás, ale to by měl každý zažít pracovní morálku na Kostarice (směje se). Je to vysoká škola trpělivosti a také tolerance. Na stejném pozemku jsme nyní vybudovali krásnou velikou „Yoga shala“ neboli venkovní objekt na cvičení jógy a také dostavujeme tři domky na ubytování. Každý bude až pro šest lidí, takže plánujeme hlavně organizování rekreantových pobytů orientovaných na Wim Hof methodu, jejíž je můj manžel instruktorem, na vaření a stravování i jógu. Takže brzo budeme otevřeni pro návštěvníky z Čech a celého světa, kteří si k nám budou moci přijet odpočinout si, zacvičit si, zasurfovat si nebo se naučit vařit nová jídla v rámci kurzů vaření.
Pro jaký styl bydlení, zařízení, jste se rozhodli a jak byla stavba i zařizování interiéru náročná?
Máme rádi betonovou štěrku a také jednoduchost, takže jsme se vydali tím směrem. Vzhledem k tomu, že budova už stála, jednalo se hlavně o rekonstrukci, přidělali jsme jen pár zdí, abychom rozšířili obytnou část. Nebyla to legrace, protože mnoho částí bylo prohnilých a zchátralých a objevovali se postupně. Tak už to ale u rekonstrukcí starých zchátralých budov bývá, počítali jsme s tím. S interiérem restaurace nám přijela na pomoc designérka Katka Brůhová, která s námi na místě strávila pět týdnů a my konstantně něco tvořili. Sbírali jsme staré klacky a kameny na plážích, pomalovávali je a vymýšleli různé zajímavosti. Máme rádi upcyklaci a recyklaci, takže jsme využili i mnoho materiálů a nábytku, které na místě už byli. Káťa s Robím pak vše sprejovali, natírali a pak zase trošku poničili, aby to mělo patinku. Hodně si s prostorem hrajeme a každý roh je trošku jiný. Nepřestáváme tvořit a hrajeme si na designéry každý den a obzvláště pak můj muž Robi. To je prostě stavitel. Já jsem zase od toho, abych vše doladila, nakoupila vázičky, zlaté pepřenky a solničky, prostírání… však to znáte, ženská ruka.
Co je pro vás v interiéru důležité, abyste se cítila skutečně doma?
Určitě květiny a nekonečná spousta knih. Jsem velice pořádná a organizovaná, takže mám ráda, když má domácnost řád a všechno své místo. A to hlavně v kuchyni. Donedávna jsem ji vůbec neměla. Vlastně jsme žili v jednom pokoji s koupelnou za restaurací, čelo postele, a tím pádem naše hlavy, a myčku v kuchyni oddělovala jen jedna tenká stěna, takže když jsem si šla lehnout dřív, stejně jsem nemohla spát, protože mi za hlavou mlátili hrnce od nádobí, které holky do půlnoci myli. Věděla jsem, že to tak dál nejde, ale nechtěla jsem si stěžovat, věděla jsem, že vše má svůj čas a i na moje bydlení jednou dojde. A pak jsem odjela v červnu tohoto roku dodělat moji nejnovější kuchařku Nejbarevnější CESTA (alias Lexikon rostlinného vaření) do Čech. No a když jsem se po měsíci vrátila domů, nestačila jsem se divit. Můj muž se rozhodl mě překvapit, povolal partu dělníků a postavil mi krásné bydlení. Mám kuchyň, jídelnu a dokonce i malý obývák s výhledem do zahrady. Nikdy jsem neprahla po nějakém luxusu, ale takovém tom standardu bydlení ano. Měla jsem sice za pokojem obrovskou restauraci, ale chodit si každé ráno uvařit čaj do provozní kuchyně mi po čase začalo lézt na mozek. Tak si teď všeho moc vážím a užívám si to.