2. Pravidlo „pět“
Pravidelné přestávky by měly být nedílnou součástí našeho pracovního dne. Bohužel, realita je často odlišná, a tak si na první přestávku vzpomeneme těsně před odchodem z práce. Zkuste si osvojit pravidlo „pět“, které říká, že bychom si každou hodinu měli naordinovat pětiminutovou přestávku. I krátká přestávka uleví vašemu mozku a příjemně ho zrelaxuje. Nezapomeňte tento zvyk přenést i na víkendové dny, které trávíte třeba sledováním streamovacích platforem. I při takové kratochvíli se vyplatí, když si na malý moment odpočinete a oddychnete si před dalším televizním maratonem.
3. Bez spánku to nepůjde
Nikoho asi nepřekvapí, že dostatečné množství spánku je ideální zbraní proti mozkové mlze. Každému se občas stane, že ulehne dlouho po půlnoci, a následně vstane v nekřesťanskou hodinu. Důležité je pouze to, aby se tento režim nestal rutinou, která by šla ruku v ruce s mozkovou mlhou. Myslete na to, že se během našeho spánku střídají tři cykly. První etapu můžeme označit za lehký spánek, během kterého se snadno probudíme. Na ni navazuje tvrdý spánek doprovázený poklesem tepové frekvence. Pro třetí část spánku je příznačné, že má regenerační účinky. Je nanejvýš důležité, abychom tělu dopřáli všechny tři fáze. V ideálním případě se naučte chodit na kutě brzy, abyste měli dostatečnou jistotu, že budete spát vytoužených a zdraví prospěšných osm hodin.
Pokud všechny zmíněné body dodržujete, ale mozková mlha stále znepříjemňuje váš život, pak rozhodně vyhledejte lékaře. Právě ten stanoví, zda za vznikem mozkové mlhy nestojí vážnější zdravotní problém, který by bylo potřeba řešit.