Kelly už při cestě z nákupu domů zjistila, že přecenila své síly a vzala toho v obchodě moc. Nějakým způsobem ovšem zvládla vše donést až ke dveřím svého činžáku. Teď jí zbývaly pouze čtyři patra schodů a byla doma. Ve třetím se ovšem jako naschvál roztrhl jeden z nákupních pytlů a konzervy pro kočky, které z něj vypadly, se kutálely dolů. V tu chvíli se zdola ozvalo, „mám je, přinesu vám je“. Kelly dohnal pohledný mladík a nabídl jí pomoc. Měla z toho zvláštní pocit, až se cítila provinile, byl přeci jen milý, tak jeho pomoc nakonec přijala. Říkal, že jde taky do čtvrtého patra a že jde pozdě. Působilo to, že míří na návštěvu k někomu ze sousedů. Když došli před její vchodové dveře, trval na tom, že jí s věcmi pomůže dovnitř. V tu chvíli Kelly zaváhala. „Můžeme nechat dveře otevřené, jako to dělají dámy ve starých filmech. Jen to odložím a půjdu. Slibuji." Pustila ho dovnitř, ale slib nedodržel. Muž Kelly znásilnil a kdyby neposlechla svou intuici, nejspíš by ji i zabil.
Tento příběh zmiňuje Gavin de Becker, který je odborníkem na násilné chování a působí jako specialista na bezpečnostní otázky především pro vládu Spojených států amerických, velké korporace i veřejné osobnosti, ve své knize The Gift of Fear. Kelly mu přiznala, že věděla, že jí chtěl zabít, ale nedokáže říct, jak to věděla. Gavin jí v rozhovoru v knize přesvědčuje o opaku – tvrdí jí, že to ví, ať ještě vzpomíná. Po delším zamyšlení Kelly říká, „... já vím. Chápu to, chápu to. Hluk byl tou hlavní věcí – proto zavřel okno. Tak jsem to věděla!“ Kelly je tak jednou z těch, komu intuice skutečně zachránila život.
Intuice totiž staví na zkušenostech. Funguje konkrétně tak, že projde vše, co jste zažili, a vytvoří tušení. „Mnoho studií v psychologii nám říká, že intuice je velmi reálný proces, kdy mozek využívá minulé zkušenosti spolu s vnitřními signály a podněty z okolí, aby nám pomohl učinit rozhodnutí. Toto rozhodnutí se děje tak rychle, že se nezaregistruje v naší vědomé mysli,“ napsala pro server Literary Hub profesorka psychologie a zakladatelka centra pro emoce a afektivní neurovědu na Oxfordské univerzitě Elaine Foxová. Tyto zkušenosti přitom člověk získal, aniž by si to nějak více uvědomoval. Nabyl je totiž automaticky v každodenním životě. Vědci opakovaně prokázali, jak se informace mohou registrovat v mozku bez vědomí a pozitivně ovlivnit rozhodování a další chování.
Kelly odtušila pachatelovy záměry, jelikož chtěl zavřít okno, aby ji nikdo nemohl slyšet křičet. Nedávalo to smysl, protože říkal, že „už půjde“. Tak proč by chtěl zavírat okno? Naštěstí získala příležitost z bytu vyklouznout a utekla k sousedům. Bohužel nebyla jeho jedinou obětí. Muž byl později dopaden a ukázalo se, že jinou ženu skutečně zavraždil.