Jak vybrat terapeuta, který vám sedne
S hledáním terapeuta je to mnohdy oříšek, nenechte se však odradit. Pokud dojdete na první sezení a terapeut vám úplně nevyhovuje, nezatracujte celý terapeutický proces. Zkrátka musíte jen hledat dál. Dejte na první dojem i pocit, jaký během terapie máte, a pokud si nejste jistí, vyzkoušejte více sezení, abyste se utvrdili, zda-li jdete správným směrem.
Můžete se také rozhodnout pro online formu terapie. V takovém případě si na daných internetových portálech lze vyfiltrovat terapeuty dle hodnocení, jejich zaměření nebo pohlaví. Na základě sympatií a preferencí si následně vyberete terapeuta, se kterým zahájíte online sezení. A pokud vám tato forma nebude vyhovovat, můžete se kdykoliv vrátit zpět do offline světa.
Proč se nebát terapie
Ne, na terapii vás skutečně nečeká odsuzování, chytračení nebo doporučování, co byste měli udělat. Stejně tak pravidelné docházení na terapii není slabost. Bohužel strach mnohých zájemců o terapii pramení z nejrůznějších předsudků, které ve společnosti panují. Pokud vás cokoliv trápí, nesrovnávejte se s ostatními.
Neříkejte si, že ostatní mají větší problémy než vy, a proto terapii nepotřebujete. Nalaďte se sami na sebe a objektivně zhodnoťte, jestli na své aktuální pocity, prožitky a zkušenosti stačíte. A pokud ne, řekněte si o pomoc. Ne nadarmo se říká, že víc hlav víc ví a když narazíte na správného terapeuta, najednou se vám bude zdát ten život zase o něco lehčí.
Zdroj: autorský článek, healthline.com