Delfín
Chronotyp delfína bojuje nejen s usínáním, ale také s lehkým spánkem. To odkazuje ke skutečným delfínům, kteří většinou pouze klimbají, a tudíž se dokážou vzbudit v momentě, kdy se blíží predátor. Pokud jste se v chronotypu delfína našli, pak víte, že vstávání není žádný med. Jakmile ale vystrčíte nohy z postele, poměrně rychle se rozkoukáte a pocítíte nával energie. Vaše produktivita vrcholí okolo poledne. Vzhledem k noční bdělosti je jasné, že po obědě přichází lehčí únava. Vyplatí se, když náročné úkoly zvládnete splnit před polednem a v odpoledních hodinách se budete věnovat lehčí práci. Doktor spánku doporučuje, aby delfíni ulehali do postele okolo půlnoci. Samozřejmě, nic nebrání tomu, aby šli spát dříve, avšak je pravděpodobné, že nedokážou usnout a zbytečně budou svou hlavu zaměstnávat myšlenkami.
Zhruba 10 % populace se vyznačuje chronotypem delfína. Povětšinou jde o velmi inteligentní a kreativní lidi. Na druhou stranu je důležité dodat, že delfíni jsou zmatkáři, kteří občas jednají pomateně.
Medvěd
Pro medvěda je typické, že nemá velké problémy s usínáním ani s ranním probuzením. Přesto platí, že je tento chronotyp nejproduktivnější ráno a okolo 14. až 16. hodiny zápasí s nepříjemnou únavou. Určitě se vyplatí, když si medvěd svou večerní rutinu odbude mezi 22. až 23. hodinou a následně ulehne do postele. Jedině tak naspí doporučených osm hodin, které jsou pro život medvěda klíčové. Pokud jste medvěd a spíte méně než osm hodin, pak pravděpodobně během dne cítíte únavu a letargii.
Vypadá to, že až 50 % populace můžeme nazvat delfíny. Michael Breus tvrdí, že jsou rozenými extroverty, kteří vás během konverzace zaplaví neutuchající energií. Mezi známé osobnosti s chronotypem delfína můžeme zařadit například moderátorku Oprah Winfrey.