Jak workshop Lesní mysli vypadá
My dali na její slova a skutečně si Lesní mysl vyzkoušeli na vlastní kůži s jednou ze 30 lektorek z České republiky – Dianou Kubů. A musíme jí dát za pravdu. Když vás někdo správně vede, říká, na jaké konkrétní aspekty, detaily, zvuky, povrchy a vůně lesa se zaměřit, když si s dalšími účastníky sdělujete své prožitky, skutečně dokážete vypnout kolotoč všech povinností, který vám v hlavě běží (nakoupit, vyprat, uvařit, dodělat tohle do práce, ráno vyrazit v 7:30, ne v 8…) i ztlumit stres, který z toho může plynout, a zkrátka jenom být. „Někteří lidé říkají, že chodí do přírody pořád a nepotřebují to absolvovat se skupinou lidí a někým, kdo jim bude říkat, co mají dělat. Ale já si myslím, že když člověk zažije jednou Lesní mysl, tak to skutečně může změnit to, jak přírodu vnímá. Rozšíří si vědomí a pak si všímá věcí, kterých si do té doby nikdy nevšiml,“ přibližuje Diana Kubů, která je zároveň i učitelkou jógy. „Lesní mysl může být také lék na samotu. Pokud se někdo necítí na to, aby vyrazil do přírody sám, tohle je optimální varianta,“ zmiňuje.
A jak to konkrétně vypadá? Jedná se o dvouhodinové workshopy na krásných místech, kde je člověk obklopený přírodou. Paní Kubů jich měla několik v pražské botanické zahradě, kolem hory Říp, či v oboře u zámku Liblice. Lektor má na výběr zhruba ze 100 cvičení, z nichž pár do daného workshopu zařadí. Nejedná se přitom o nic fyzicky náročného, skutečně se trénuje spíše mysl. A to nejlepší? Pak může každý praktikovat Lesní mysl kdykoliv na to bude mít chuť.
Pro koho je Lesní mysl určená?
Pro každého. Pro ty, co mají rádi přírodu, co ji chtějí poznat, co se cítí ve stresu, co chtějí ve svém každodenním životě zpomalit, ale i pro ty lidi, kteří se cítí naprosto v pohodě a chtějí si trochu rozšířit své obzory.