Královna Alžběta II. vládla Velké Británii bezmála 70 let a země tomu byla přizpůsobena. Nyní je na trůnu její syn a oficiální korunovace s sebou nese několik formálních změn, které dosud nebyly provedeny. Zde jsou oblasti, kterých se změny budou týkat:
Národní hymna
Slova národní hymny „God Save The Queen“ (Bože, ochraňuj královnu) se změní tak, aby odpovídala novému panovníkovi. Novou verzí hymny ta bude „God Save The King“ (Bože, ochraňuj krále).
Sliby věrnosti
Poslanci nesmějí zasedat v Dolní sněmovně, mluvit v rozpravách, hlasovat nebo pobírat plat, pokud neslíbí věrnost koruně. Od roku 1952 je znění: „Já (jméno člena) přísahám při všemohoucím Bohu, že budu věrný a budu věrný Jejímu Veličenstvu královně Alžbětě, jejím dědicům a nástupcům, podle zákona. Tak mi pomoz Bože.“
Poslanci a kolegové budou muset složit novou přísahu jejímu nástupci. O to stejné jsou požádáni i noví britští občané, skauti i noví členové ozbrojených sil.
Vlajky
Na tisících vlajkách jsou umístěny iniciály královny Alžběty II. – EIIR. Týká se to vlajek, které plápolají před policejními stanicemi ve Velké Británii, ale i těch v zemích, kde britský panovník zůstává hlavou státu (včetně Austrálie, Kanady a Nového Zélandu). U těchto osobních vlajek tak dojde postupně ke změně na iniciály krále Karla III.
Ústavy států společenství Commonwealth
Smrt královny je nejistým okamžikem pro některé z širšího britského společenství Commonwealth, z nichž 14 zemí uznává monarchu za hlavu státu. V mnoha případech jejich ústavy uvádějí, že hlavou státu je konkrétně královna. V těchto zemích bude potřeba upravit ústavy tak, aby odkazovaly na jejího nástupce.
Zákony
Jméno královny je také součástí nesčetných dalších zákonů, které budou vyžadovat přepracování, což není snadný ani levný proces, zejména pro menší země, které nezaměstnávají své vlastní zákonodárce.