Přezdívá se jí měsíční, lunární či vlkodlačí dieta a dodržovala ji údajně například Madonna či Demi Moore. Její název vás může rovnou o ní přimět pochybovat, ale ve výsledku se od spousty klasických diet až tak výrazně neliší. Pouze tím, že se její půst přizpůsobuje lunárním fázím Měsíce.
Její myšlenka je, že Měsíc ovlivňuje vodu v našich tělech, stejně jako ovlivňuje příliv a odliv v oceánu. Tuto sílu lze podle ní využít k hubnutí. Protože gravitační přitažlivost Měsíce je nejsilnější během úplňku a novu. Z toho důvodu tekutá strava v těchto dnech může pomoci zhubnout.
Jak vlkodlačí dieta funguje
Dietáři mohou dodržovat dva plány. Tím prvním je základní měsíční dietní plán. Druhým je jeho rozšířená verze.
Základní verzí je 24 hodinový půst během úplňku nebo novoluní. Během něj pijete pouze vodu, detoxikační čaje (například šlavěj, pampeliška nebo zelený čaj) a povoleny jsou i zeleninové a ovocné šťávy. To vede k vyloučení velkého množství tekutin z těla, k čemuž napomáhá i silnější gravitace, která má vliv zároveň na příliv a odliv. Za měsíčního úplňku a novu se efekty Měsíce a Slunce totiž sčítají, proto jsou ve výšce přílivu a odlivu větší skoky než jindy. Voda je k Měsíci blíže než Země jako celek, proto ji Měsíc přitahuje poněkud silněji, a gravitace tedy převládne nad odstředivou silou. Poté je údajně možné zhubnout až 3 kilogramy během tohoto dne a zároveň dojde k obrovskému vyplavení toxinů z těla.
Její rozšířená verze se řídí čtyřmi měsíčními fázemi:
1. Během dorůstání Měsíce (lunární fáze nazvaná první čtvrť) by se mělo jíst méně – zhruba o polovinu – a vynechat z jídelníčku tuky a cukry.
2. Při úplňku nastává výše zmíněný 24 hodinový půst.
3. Při couvání Měsíce (druhá čtvrť) by se nemělo jíst, jakmile se na obloze objeví Měsíc (doporučuje se okolo 18 hodin si dát poslední jídlo).
4. A ve fázi novu opět nastává 24 hodinový půst zmíněný výše, jako za úplňku.