Ve vodě bezpečně
Bohužel, při koupání může dojít i k dalším nepříjemnostem. V první řadě se ujistěte, že pejsek před skokem do vody není přehřátý. Mohlo by u něj dojít k teplotnímu šoku. Stejně tak je důležité, abyste nikdy pejska do vody nečekaně neházeli. Dejte také pozor, zda ve vodě není kamenité nebo bahnité dno, kde by si mohl zaklínit packu.
Na pozoru by se měli mít také majitelé starších pejsků. Plavání je totiž náročná fyzická činnost, která v kombinaci s přímým sluníčkem může psa rychle unavit. Nebezpečné také mohou být příliš frekventované přehrady, kde je mnoho lodí a šlapadel. Koupejte se tedy jen na místech, kde můžete jednoduše při jakémkoliv nebezpečí pro psa skočit a pomoci mu rychle na břeh.
Bez šamponu to nepůjde
V létě je také dobré pejska, který je „vodomil“, častěji mýt šamponem. „Používejte raději přírodní šampony, které jsou pro srst šetrnější. Je vhodné zvolit šampony, které samy o sobě působí na široké spektrum ektoparazitů. Plánujete-li dovolenou u moře, šampón se také bude hodit, protože po koupání v moři je důležité pejskovi vymýt sůl ze srsti, aby ji nelízal. Nadměrné množství soli je pro psa velmi nezdravé. Může způsobit jednak zažívací potíže a zároveň může velmi uškodit psům se zhoršenou funkcí ledvin,“ říká veterinární lékařka Renáta Valášková.