3. Neberte si nic osobně
Představte si vaše rozčílené dítě, které na vás křičí, že jste hrozná máma, protože jste mu něco zakázala. Automaticky se vám „hrozná máma“ vryje pod kůži a bude vás to trápit. Dítě ale jednalo pod náporem emocí, a tak zcela nekontrolovalo, co přesně vám řeklo a jak by vám to mohlo ublížit. V takové situaci zkrátka člověk dříve jedná, než přemýšlí. Jistě jste se v podobné situaci ocitla také, proto si podobná slova neberte osobně.
4. Zvládněte emoce spolu s dítětem
Všechny si jistě vzpomeneme na situaci, kdy nám rodiče řekli „přijď, až se uklidníš“ nebo „běž se uklidnit do pokojíčku“. Je to jednoduché, dítě se zavře v pokoji, kde buď křičí nebo pláče. Rodič ale chybí u těchto emocí, a proto když se objeví a je u toho, neumí na ně adekvátně zareagovat. Výsledkem pro dítě je, že takové emoce, jako je vztek či pláč, nejsou v pohodě a do společnosti nepatří. Opak je ale pravdou. Nechte své dítě projevit emoci, promluvte si o nich, podpořte je v jejich projevu namísto jejich bagatelizování či skrývání.
5. Věřte si
Každá máma o sobě někdy pochybuje. Vždy si ale uvědomte, že jste nejlepší máma pro své dítě. Možná je to právě to, co potřebujete teď slyšet a možná vám to ještě nikdo neřekl. Nezapomínejte na to!