Proměna nevzhledné kuchyně v pronajatém bytě dopadla na jedničku a stačil nábytek z řetězce
Říká se, že je kuchyň srdcem domova. Jenže co když vypadá jako dvacet let ojeté auto, kterému už nepomůže ani svěcená voda? Podobný problém řešila Martina ve svém pronajatém bytě. Rozpočet na novou linku nebyl příliš velký. Designérka ale přišla na zajímavé řešení.
Nájemní byt s pěti místnostmi, vysokými stropy, zachovalými parketami a výhledem do zeleně byl pro Martinu a jejího manžela Honzu splněným snem. Nastěhovali se sem teprve před pár měsíci a už si svůj nový domov v Praze, blízko stanice Hradčanská vypiplali k dokonalosti. Hlavně Honza našel důstojná místa pro své obrazy a díla od významných designérů. Rekonstrukci kuchyně si nechali na konec. „Linka byla funkční, měla i veškeré vestavěné spotřebiče včetně myčky, ale nevyhovovala nám ani vzhledově, ani dispozičně. Kvůli ostrůvku do tvaru L se do místnosti nevešel jídelní stůl – předchozí nájemníci ho proto měli jinde. To nám přišlo zbytečné, chtěli jsme vařit a jíst na jednom místě,“ říká Martina.
Stále uklizeno
Manželský pár by si nejraději pořídil linku na míru, ale finance, které jim vstřícně poskytla majitelka, nebyly nekonečné a roli hrál i fakt, že byt je nájemní. Ideálním řešením se tak stala kuchyň z Ikea. Designérka Andrea Beranová zrušila do prostoru trčící část linky a do místnosti navrhla dvouřadou dispozici z modulových skříněk. Přidanou hodnotu tvoří na míru vyrobené dubové pracovní desky a dlouhé police. „Z Ikea by je dodali za měsíc, a tak dlouho jsme čekat nemohli. Truhlář je vyrobil za dva týdny,“ říká designérka. Vestavné spotřebiče naštěstí pořizovat nemuseli. Technikovi se podařilo do nových skříněk napasovat ty původní včetně lednice. Na zeď Andrea vybrala elegantní bílý obklad ve tvaru „metro“. Bonusem současné kuchyně je kromě navrácení stolu množství úložných prostorů, takže tu může být stále naklizeno.
Text: Zuzana Veselá
- Zdroj článku
-
Marianne Bydlení