Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

Je neodlíčení se před spaním vážně takový prohřešek?

Odborníci z oblasti kožního lékařství, kosmetiky, péče o pleť či samotné výroby pečujících produktů se v odpovědích na otázku ohledně každodenního čištění pleti celkem různí. A co vy, dodržujete striktní odličování se každý večer nebo občas vynecháte?

Eliška Vrbová | 20. 08. 2017

Názor plastického chirurga

„Nemyslím si, že je neodlíčení se pro pleť tak špatné,“ říká Marko Lens, plastický chirurg a odborník na stárnutí pleti. „Od pobláznění okolo korejských metod čistění pleti se celý ten problém stal až přemrštěným. Je to naprostý nesmysl.“ Marko Lens za poslední dobu zaznamenal u něho na klinice příliv žen, které tvrdí, že je jejich pleť tenká a mnohem více křehká. Připisuje tenhle problém právě přehnanému čistění pleti a tím pádem oslabování její přirozené bariéry. „Můžu to říct narovinu. Mají sklon k většímu množství vrásek a vypadají starší.“ Lens doporučuje k odličování používat produkty na olejové bázi, které zanechají přirozenou lipidovou bariéru pleti nedotčenou. Pokud jste byla celý den nenalíčená, stačí si pleť opláchnout vodou, která špínu jednoduše odstraní.

Názor make-up artistky

Mary Greenwell je ohledně pravidelného čištění pleti neoblomná. „Vaše pleť vám za to poděkuje a budete potřebovat mnohem méně make-upu než kdybyste se neodličovala,“ tvrdí. Doporučuje francouzské farmaceutické značky, jako je Vichy, Bioderma nebo La Roche-Posay, protože nabízí odličovací produkty ve skvělém poměru cena-výkon. A pro každodenní odličování se má další praktický důvod: „Budete muset každý den měnit povlaky na polštáře. To zabere celkem dost času, takže ho radši věnujte vyčištění pleti.“

Názor kosmetičky

Nichola Joss, která je tolik oddaná snaze dosáhnout dobré péče o pleť, že se denně stará o pokožku profesionálních modelek a hereček, překvapivě řekla, že čištění a odličování můžete občas vynechat. „Nemyslím každý večer, ale když vynecháte odličování jednou, dvakrát týdně, rozdíl nebude vidět. Kdybyste se ale neodlíčila celý týden, rozhodně poznáte rozdíl v textuře a odstínu pleti.“ Co ale považuje za ještě horší než neodlíčit se celý týden, je používání odličovacích ubrousků. „Jsou špatné pro naši planetu, protože jsou chemicky bělené, aby měly tu zářivou bílou barvu. Jsou ale špatné i pro vaši pleť, protože ji pak napouštíte chemikáliemi, které vůbec nepotřebuje.“

Názor výrobce pečující kosmetiky

Italská chemička, doktorka Raffaella Gregoris, která stojí za značkou pečujících produktů Bakel, je k čistícím ubrouskům odmítavá podobně jako Nichola Joss. „Nejsou pro pleť vůbec dobré, protože obsahují různá aditiva a tenzidy, které oslabují přirozené obranné mechanismy pleti, a navíc urychlují proces stárnutí.“ Jinak prosazuje názor, že přestože neuvidíte rozdíl v odličované a neodličované pleti za krátkou dobu, rozhodně se projeví v delším čase. „Make-up, kouř, bakterie a znečišťující látky nakonec urychlí proces stárnutí tím, že znemožňují pleti, aby dýchala a přirozeně regenerovala sama sebe.

Marianne je i na sociálních sítích:

Související články

Krása
Nejkrásnější adventní kalendáře 2024: Zpříjemněte si čekání na Vánoce kosmetikou i svíčkami

Nejkrásnější adventní kalendáře 2024: Zpříjemněte si čekání na Vánoce kosmetikou i svíčkami

Krása
Nejkrásnější barva zimy 2024 pro blondýnky: Odstín kašmírové blond si zamilujete

Nejkrásnější barva zimy 2024 pro blondýnky: Odstín kašmírové blond si zamilujete

Krása
Nudí vás obyčejné mikádo? Zkuste bell-bottom bob, který sluší ženám ve 30 i 50

Nudí vás obyčejné mikádo? Zkuste bell-bottom bob, který sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Trendy zimní pedikúra: Na co si dát pozor a jak připravit chodidla na party sezonu

Trendy zimní pedikúra: Na co si dát pozor a jak připravit chodidla na party sezonu

×
  • Marianne
  • 1 099 Kč
  • ROČNÍ PŘEDPLATNÉ MARIANNE + ULTRAZVUKOVÁ ŠPACHTLE ETA + DIGI VERZE ZDARMA
  • obrázek magazínu ROČNÍ PŘEDPLATNÉ MARIANNE + ULTRAZVUKOVÁ ŠPACHTLE ETA + DIGI VERZE ZDARMA
  • Předplatit