Dokonalé vlasy ve 4 krocích
Získat a udržet si krásné vlasy vyžaduje péči a s přibývajícím věkem také patřičnou opatrnost a rozmysl. My vám poradíme, jak toho dosáhnout v pouhých několika krocích.
Samozřejmě, že velkou roli u kvality vlasů hraje genetika a strava, avšak i krásné vlasy si díky nesprávnému zacházení můžeme velmi jednoduše zničit. Jak? Chemickými přípravky i častým přepalováním v důsledku nadměrného používání žehličky nebo kulmy. Náprava poškozených vlasů je určitě snadnější, když nám je okolo dvaceti. V pozdějším věku je již potřeba větší dávky trpělivosti a důslednosti.
Najděte si zkušeného kadeřníka
Kadeřnických salonů je dnes na každém rohu přehršle, ale dobrý kadeřník se nehledá snadno. Když na toho pravého natrefíte, budete mít díky němu z půlky vyhráno. Odborník, který bude vašim vlasům opravdu rozumět, vám již při první návštěvě poradí, jaký máte typ vlasů, co potřebují a jaké přípravky jsou pro vaše vlasy potřeba. Nebojte se ani pravidelného stříhání a to i přesto, že toužíte po dlouhých vlasech. Pravidelné zastřihávání vlasům jim naopak prospěje.
Domácí péče
Alfou a omegou krásných vlasů je domácí péče, ostatně asi jako ve všem. Ta by měla zahrnovat nejen výběr správné vlasové kosmetiky, jako je šampon, kondicionér či maska, ale i používání cílených pomocníků pro jejich úpravu. Do kvality se vyplatí investovat a na výběru produktů a pomocníků k úpravě vlasů nešetřete. Péče o vlasy začíná u mytí vlasů. Šampón vybírejte po konzultaci s kadeřníkem a vezměte v potaz diagnostiku vlasů a pokožky hlavy. Šamponu stačí opravdu malé množství, voda samotná odstraní až 40 % veškerých nečistot. Dopřejte si při mytí vlasů malou masáž a finálně oplachujte vlasy vlažnou až studenou vodu, čímž se prokrví pokožka hlavy a stáhnou se póry. Nepodceňujte úlohu kondicionéru, mnoho žen na něj zapomíná a dělá chybu. Mokrý vlas je otevřený, a tak kondicionér je schopen lépe vlas zásobit potřebnými látkami, ošetřit porušená místa a uzavřít kutikulu vlasu, aby byly vlasy hebké a lesklé. Kondicionér nanášejte od střední části vlasů až ke konečkům.
Méně je více
Vlasy se zvyšujícím se věkem ztrácejí vlhkost a měkkost. Právě vlhkost ve vlasu je základem pro jejich zdraví a lesk. Vysoká teplota používaných přístrojů vlasům nesvědčí. „Čím delší vlasy, tím širší spektrum vlasových přístrojů. Pokud jste majitelkou dlouhých vlasů, vsaďte především na kvalitní přístroje. Určitě oceníte moderní fén s ionizační funkcí, která zajistí šetrné vysušení vlasů s uhlazujícím efektem bez zbytečné dehydratace vlasu. U žehličky je základem její kvalitní povrch. Nejlepší přístroje mají keramické, či titanové žehlicí plochy, které jsou pružné, takzvaně plovoucí,“ říká Martina Fialová z pražského kadeřnického salonu Hair By Martina. U kulmy je důležité nepoužívat ji na nejvyšší teplotu. Myslete na to, že když vlas zahřejete, je důležitější, v jakém tvaru vlas vychladne, než jak moc je zahřátý.
Příroda je mocná čarodějka
Sílu bylin znaly moc dobře již naše babičky. Příroda je opravdu mocná čarodějka a najdeme v ní například bylinky, které dokáží stimulovat proces syntézy melaninu. Příkladem je bylinná směs obsahující extrakt z přesličky a kořenové kůry nacházející se v toniku GR-7 Professional. Melanin je zodpovědný za barvu našich vlasů a díky účinkům bylinek tak můžeme oddálit proces šedivění a užívat si mladistvější vzhled. Přeslička obsahuje křemík, vápník, zinek a měď, které jsou pro zdravé vlasy i pleť nezbytné.