Jak to funguje?
Není jehla jako jehla. Kosmetická akupunktura je oproti aplikaci neurotoxinu zvaného botulotoxin, který svaly znehybní, velmi bezpečná a zároveň účinná. Do kůže se žádná látka nevpichuje, pouze se uvolní vzniklé blokace. Velmi tenké jehly na jedno použití se vpichují do bodů, které působí na nedokonalosti pleti a vnitřní nerovnováhu orgánů. Proto je důležité zajít k odborníkovi, který čínské zdravotní metodě opravdu rozumí.
Jehličky jsou na místě ponechány přibližně dvacet pět minut, následně se odstraní. Mikropoškozením kůže se nastartují hojivé procesy v těle, uvolní se protizánětlivé látky a podpoří se produkce kolagenu a elastinu. Akupunktura navíc zlepšuje cirkulaci krve a lymfy v obličeji, minimalizuje jemné vrásky a zabraňuje vzniku nových, uvolňuje obličejové svaly a zlepšuje vzhled i pružnost pleti. „Výhodou akupunktury je, že se po ní cítíme dobře. A když se cítíme dobře, naše pleť se rozzáří a vypadáme lépe,“ prozrazuje uznávaný akupunkturista Ross J. Barr, mezi jehož hvězdnou klientelu patří i Meghan, bývalá vévodkyně ze Sussexu.
Ani tato procedura ale nevyléčí vše. Akupunkturní jehly nejsou kouzelné, nemohou opravit špatný životní styl tak, jak to do jisté míry zvládne botox. Co vás ale naučí, je poslouchat své tělo.
Jak často chodit?
Je to velmi individuální, záleží na celkovém stavu, rozsahu a hloubce vrásek. Většinou se doporučuje 6 až 10 sezení ve frekvenci jednou až dvakrát týdně. Jedno ošetření trvá přibližně hodinu až dvě. Po ošetření pleť důsledkem zvýšené cirkulace krve v obličeji na chvíli mírně zčervená.