Po rozverném červenci přichází srpen, který nám jasně říká, že léto už je jednou nohou na odchodu. Když k tomu připočteme ještě negativní zprávy, které se na nás valí ze všech stran, pak není divu, že se naše energie pohybuje pod bodem mrazu. Není ale čas lamentovat. Raději vyzkoušejte několik triků, které mají pozitivní vliv na naši energii i náladu.
1. Pijte kávu ve správný čas
Patříte k lidem, kteří ještě se zalepenýma očima usrkávají svou první ranní kávu? Zkuste svůj kávový rituál přehodnotit a naučte se popíjet kávu mezi 9:30 až 11:30. Podle harvardské studie máme v tuto dobu nejvyšší hladinu kortizolu, hormonu, který pomáhá regulovat metabolismus. A právě vysoká hladina kortizolu slibuje, že naše tělo dokáže z kofeinu vyždímat maximální účinek. Zároveň vědci upozorňují, abyste množství vypité kávy omezili jenom na jeden až tři šálky denně. Jedině tak si tělo nevybuduje toleranci ke kofeinu. Při vyšším množství vypité kávy hrozí, že účinky kofeinu budou minimální.
2. Pohyb s rozmyslem
Možná si myslíte, že ztracenou energii naleznete ve fitness centru, a tak každý den trávíte hodinu na běžícím pásu, avšak ve finále se cítíte ještě hůř než ráno. Pravda je taková, že pohyb je pro naše tělo důležitý, ale pokud nejste profesionální sportovec, pak vám bohatě postačí 30 minut aerobního cvičení. Během sportovní půl hodinky se zvyšuje schopnost těla přenášet kyslík a navíc se zrychluje jeho cirkulace, a tak kyslík "nakrmí" všechny části těla. Navíc se uvolňují stresové hormony, což se také pozitivně projeví na vaší úrovni energie. Pokud nepatříte mezi nadšené sportovce, zkuste aerobní cvičení vyměnit za pravidelnou chůzi. Je dobré vědět, že leckdy je chůze lepší než běh.
3. Nepodceňujte spánek
Není žádnou novinkou, že kvalitní spánek je alfou omegou spokojeného života. I když jde o nejbanálnější radu, mnoho lidí stále spánek podceňuje. A kolik hodin spánku potřebujeme ke šťastnému životu? Do značné míry to závisí na našem věku a dalších faktorech. Obecně se ale hovoří o tom, že dospělý člověk by měl spát 7 až 9 hodin. Zároveň je dobré, když si vytvoříte svou spánkovou rutinu. Naučte se ulehat do postele ve stejný čas, patnáct minut před usnutím nepoužívejte mobilní telefon a v ideálním případě nechte veškerá elektronická zařízení za dveřmi ložnice.