3. Vypište se
Říkáte si, že deníčky jsou jenom pro puberťačky? Opak je pravdou! Pokud vás sžírá strach a panika, určitě se zkuste z daných pocitů vypsat. Je jedno, jestli zkusíte svému strachu dát konkrétní podobu, nebo popíšete myšlenky, které se vám honí hlavou. V každém případě se vám alespoň trošku uleví. Následně v zápiscích můžete naleznout souvislosti a možné odpovědi na otázku, proč vás panika a strach dlouhodobě trápí.
4. Jděte ven
Procházka kolem bloku, rybníku nebo chůze lesem může poměrně rychle ovlivnit to, jak se cítíte. Obzvláště procházka lesem má antistresové účinky, a to díky fytoncidytům, chemicky nejednotným látkám, které jsou produkované stromy a rostlinami. Tato "přírodní antibiotika" mají relaxační a antibakteriální účinky, snižují stresový hormon kortizol, zlepšují kvalitu spánku a uvolňují endorfiny. Ponořením do lesa uvolníte svou mysl a začnete se lépe soustředit. Pokud ale nežijete v blízkosti hlubokého lesa, pak si alespoň naordinujte pomalou chůzi městem.
5. Nepokračujte v náročných úkolech
Strach či panika mohou zaútočit i ve chvílích, kdy například pracujete nebo doděláváte nějaký rest. I když by se nabízelo v dané činnosti pokračovat, vyplatí se, když dáte přednost odpočinku a relaxaci. Odborníci se shodují, že skvělým pomocníkem je skládání puzzle nebo vymalování antistresových obrázků. Tedy činnosti, které nejsou příliš komplikované, avšak vyžadují zvýšenou koncentraci.