Ženy mají obecně tendence se podceňovat. Snad každá z nás má v sobě vnitřní kritičku, která zapříčiní, že o sobě někdy pochybujeme. Může to být způsobeno perfekcionismem, syndromem podvodníka, kterým podle průzkumu trpí častěji ženy, či celkově nároky na ženy v dnešní společnosti. Ty velice výstižně shrnula ve svém monologu ve filmu Barbie postava Glorie (America Ferrera), který pronesla potom, co si hlavní hrdinka – sama Barbie – myslela, že není dost dobrá. Ženy z celého světa ho následně sdílely na sociálních sítích.
„Být ženou je doslova nemožné. Jsi tak krásná a tak chytrá a mě zabíjí, že si myslíš, že nejsi dost dobrá," řekla Glorie směrem k Barbie, čímž zahájila proslov o tom, co vše je po ženách požadováno a i když to vše dělají a zvládají, tak si myslí, že nejsou dost dobré. Pokračovala následovně:
„Musíš být hubená, ale ne příliš. A nikdy nemůžeš říct, že chceš být hubená. Musíš místo toho říct, že chceš být zdravá, ale zároveň jednoduše musíš být hubená.
Musíš mít peníze, ale nemůžeš si o ně říct. Musíš být šéfka, ale nesmíš být krutá. Musíš vést, ale nemůžeš shazovat nápady jiných lidí.
Měla bys milovat, že jsi matkou, ale nemluvit stále o svých dětech. Musíš jako žena mít kariéru, ale zároveň se vždy starat o jiné lidi.
Musíš se zodpovídat za špatné chování mužů, což je šílené, ale pokud na to poukážeš, tak si jen stěžuješ.
Měla bys být hezká pro muže, ale ne taková, abys je příliš pokoušela nebo abys ohrožovala jiné ženy, protože máš být součástí sesterstva. Vždy bys ale měla být zároveň výjimečná a hlavně vždy buď vděčná.
Nikdy nesmíš zestárnout, nikdy nebýt hrubá, nikdy se nepředvádět, nikdy nebýt sobecká, nikdy nespadnout, nikdy neselhat, nikdy nedávat najevo strach, nikdy nevybočovat z řady.
Je to příliš těžké! Je to příliš rozporuplné a nikdo vám nedá medaili ani nepoděkuje! A ve skutečnosti se ukazuje, že nejen, že děláte všechno špatně, ale také je všechno vaše chyba.“