Klubu 27 se někdy také říká Forever 27 Club. Sdružuje totiž jména osobností, které si navždy budeme pamatovat jak vypadaly, když byly mladé. Protože si ve 27 letech vzaly život, jejich starší tváře nikdy nepoznáme. Janis Joplin, Briana Johnsona, Kurta Cobaina, Jimiho Hendrixe, Jima Morrisona a také Amy Winehouse proto spojuje hudební genialita, ale i jejich navždy mladé obličeje.
Jazzový sen
Hlas Amy Winehouse přitom vůbec mladě nezněl a už od puberty se považovala za jazzovou zpěvačku. O jazzu se přitom rozhodně nedá říct, že by šlo o hudební styl pro mladé. Amy ale měla k jazzu blízko od dětství, v její rodině bylo spoustu profesionálních jazzových hudebníků a její otec jí často zpíval písničky od Franka Sinatry. Poté, co si neustále půjčovala kytaru od bratra Alexe, si ve čtrnácti letech koupila svou vlastní a začala skládat písničky. O pár let později už zpívala s britským jazzovým orchestrem National Youth Jazz Orchestra a to ještě netušila, že už v devatenácti bude mít v kapse smlouvu s nahrávací společností.
Jazzový sen se jí splnil krátce před smrtí v roce 2011, kdy jí ke spolupráci přizval slavný jazzman Tony Bennett, kterému je dnes už 95 let. Dokonce se plánovalo jejich společné turné, na které ale nakonec nedošlo. Nicméně se jim podařilo společně nahrát píseň Body and Soul. Amyinou poslední nahrávkou se tedy stala klasická jazzová píseň z roku 1930. Tony Bennett později o Amy řekl, že se s citem pro jazzový zpěv zkrátka narodila.