Jak získat větší přehled v českých zákeřných slovech?
Když člověk nepíše pravidelně diktáty a na tyto záludnosti naráží spíše příležitostně, může ho to zmást. I v dospělosti si ale lze připomínat českou gramatiku pravidelně. Zde jsou zábavné formy, jak na to:
Na sociálních sítích je vše
Sociální sítě už dávno nejsou jenom pro zábavu, ale fungují i jako vzdělávací platforma – když víte, koho na nich sledovat. Pokud se chcete posunout v češtině, rozhodně vám doporučujeme profil Červená propiska, který pravidelně objasňuje podobná slova, jaká se objevila v kvízu. A dobré tipy najdete i na profilu SmartEmailing, který nás inspiroval k vytvoření kvízu. Pozadu nezůstává ani Facebook, na kterém také najdete mnoho užitečných stránek plných zákeřných českých slov. Podívat se můžete například na Milujeme češtinu a Češtinářské špeky, které se zaměřují na nejrůznější chytáky.
Někdo preferuje podcasty
Pokud jste ale člověk, který zase tolik nekouká na sociální sítě, ale zato propadl podcastům, měli byste se podívat na ten od Českého rozhlasu nazvaný Okolo češtiny. Ten každý den vydává rozhlasové fejetony o záludnostech, zajímavostech a netušených možnostech českého jazyka. Mají přitom pouze tři minuty a zaměřují se vždy na jednu slovní hříčku.
Na internetu najdete i klasické diktáty
Pokud vám ale přeci jen chybí klasické diktáty, můžete si je vyplňovat například na stránkách Pravopisně.cz v sekci Pravopisná cvičení.