Co vás vedlo k tomu zaměřovat se jako fotografka na země sužované válečnými konflikty, chudobou či sociálními problémy?
Baví mě cestovat do zemí, kde to jinak vypadá, voní, je jiné kulturní prostředí. Zajímají mě hlavně lidé, jejich příběhy. Žijeme spolu na jedné planetě, proto mám pocit, že by nám nemělo být jedno, co se děje i za našimi hranicemi. A tak fotím a přináším nejen o těžkostech svědectví. Postupem času jsem kromě reportáží také začala pracovat na nejrůznějších projektech pomoci a to mě opravdu naplňuje.
Které téma, kterému jste se věnovala, bylo pro vás nejtěžší?
Nedokážu za těch šestnáct let vybrat jen jedno. Bylo jich tolik a všechny stejně psychicky náročné. Ženy znetvořené kyselinou v Indii, dívky v irácké nemocnici, kterým šrapnely rozmasakrovaly oči, znásilněné jezídské holčičky, těžce popálené děti v Afghánistánu, pohřební průvody v Pásmu Gazy…
Jak se psychicky vyrovnáváte s hrůzami, které vídáte? Na vašem Instagramu u jednoho příspěvku píšete, že vám těžké chvíle pomáhají zvládat zvířata. Je to tak?
Nejvíce mi pomáhá, když na místě vymyslím nějaký smysluplný projekt pomoci, ať už se jedná o vybavení nemocnice v Sýrii zdestruované válkou nebo preventivní kampaň. A co se týče zvířat, ty mám moc ráda, ale pomáhají mi jiné hezkosti. Sport, můj muž, umění, přátelé.