Při pohledu na vaši maminku je jasné, že máte geny, které vás budou držet dlouho v kondici.
Maminka je pro mě vzor toho, jak se stářím zacházet. Samozřejmě ji už ledacos bolí, ráno se jí nechce vstát, ale jak sama říká, přinutí se a rozchodí to. To je to nejdůležitější, nebýt líný. Nenasadit si bačkory a nesednout si před televizi, to je pak začátek konce. Máma má silnou vůli žít a být potřebná pro společnost, pro rodinu, pro kamarády, pro sebe. Obdivuju ji.
Působíte velice pozitivně, ale každý má občas „den blbec“. Co vás dokáže nejvíc rozčílit?
Věříte, že dnes už máloco? Nejvíc se rozčílím sama na sebe, když mi něco nejde, když něco podělám. Třeba když zaparkuju na chvilku auto před máminým domem a chci jí jen něco říct, nedám ruční brzdu a u branky vidím, že se to auto pomalu rozjíždí a přistane sousedovi na tyčce u plotu a ten plot se vyvrátí. Tak to je na mrtvici.
Komu voláte jako prvnímu, když se potřebujete svěřit s nějakým problémem?
Vždycky mámě. Vždycky. I když vím, že první reakce bude ta, kterou nechci slyšet, že mi pořádně vynadá, ale pak se uklidní a vždycky najde řešení. Ona už je taková. A to není jenom proto, že jsem její dcera, takhle jí volají i kamarádi, a že jich má! Prostě máma je dobrý terapeut. Nikdy s vámi nebrečí, nikdy vás nechlácholí, ale tvrdě nachází řešení.
Život celebrity s sebou nese určitě spoustu dobrého, ale i špatného. Jaký je rub a líc slávy?
Nejlepší je vědomí té staré pravdy: sláva je polní tráva. Teď mě napadá takový srandovní příměr: v představení Poslední ze žhavých milenců hraju trojroli a jedna z těch figur je nezaměstnaná barová zpěvačka Bobbi. Je tam scéna, kdy si ji Barney, tedy Petr Nárožný, pozve na techtle mechtle do bytu a ptá se jí, jestli někdo ví o tom, že za ním přišla, a ona s radostí odpovídá: „Ty se bojíš, že sem někdo vpadne a rozbije ti hlavu?“ A pak se zamyslí a s rozzářenýma očima vyhrkne: „Teda to by byla věc! Tratoliště krve! No, ale je to jedna z cest, jak dostat svý jméno do novin!“ Tak takhle je to se slávou.
Jak se díváte na rostoucí množství lidí, kteří vyhledávají terapie? Je to něco, co vás oslovuje?
To je těžká otázka. Pro mě osobně by nějaké svěřování se nebylo, já mám svoji mámu, ale vím, že terapeuti, a hlavně ti dobří, mají nástroje, kterými vám můžou pomoci. Ale v závěru stejně všechno záleží na nás samotných. Někdo může poradit, vyslechnout, ale to další žití a vyrovnání se s nějakou skutečností je stejně na nás.
K životu patří i zklamání. Vy jste třikrát rozvedená. Udělala byste se svou životní zkušeností něco jinak?
Ano, měla jsem v životě tři zásadní vztahy, ale vlastně ty nejzásadnější pouze dva, protože mám dva syny. A s těmi muži už mě napořád moje děti spojují. Když už jednou někoho miluju, tak se s ním neumím úplně rozejít. A tak všichni ti, se kterými jsem byla v životě nějaký čas šťastná, žijí ve mně a v mém vědomí napořád. Rozhodně se nechci pouštět do nějakých detailů, ale příčina toho, že se dva lidé setkají, žijí spolu a pak se jejich cesty rozejdou, je vždycky v obou dvou. Důležité je nemít v sobě nenávist, zlobu a nebo nedej Bože pomstychtivost, to je stravující a možná je to i důvod, proč člověk pak rychle stárne. Odpuštění sobě a druhým, tam někde je ten návod, jak mít ze života dobrý pocit.