Jak ženám s neplodností pomáháte vy – Indiánky?
Postupně - začaly jsme vyprávět svůj příběh a udělaly osvětu v médiích, dále propojujeme ženy s odborníky, tvoříme komunitu, pořádáme podpůrná setkání s psychologem, přednášky s gynekology, ukazujeme všechny možné cesty k početí a v neposlední řadě se také snažíme přinášet pomocnou ruku i v podobě samotných řešení.
Jaký je největší mýtus spojovaný s neplodností?
Mýtů je mnoho a nelze vybrat jednoznačně ten největší. To, že se neplodnost týká především žen, už je dost vyvrácený mýtus. Dále představa, že neplodnost vyřeší odjezd na dovolenou, což není vyloučené, ale každý jsme přece jen jiný. U PCOS považujeme za největší mýtus to, že si ženu představujeme s nadváhou a mužským vzezřením, což dnes již rozhodně neplatí. A u endometriózy zase bagatelizace opravdu bolestivé menstruace.
Proč si vlastně říkáte Indiánky?
Název Indiánky vyplynul z několika věcí. Na začátku projektu jsme se shodly na pozitivním a osvětovém přístupu, nechtěly jsme totiž zastrašovat, a potřebovaly jsme tak vymyslet název s notnou dávkou naděje a elementu women power, která nakonec vše zvládne, i když jí občas život přichystá výzvu. A pro to se Indiánky skvěle hodí. Navíc byla i volná doména. (smích)