Téma letošního roku stejně jako výstava navazuje na to minulé a jmenuje se In America: An Anthology of Fashion, tedy, dalo by se říct, výběr z americké módy. Kurátor Andrew Bolton z Costume Institute v Metropolitním muzeu v New Yorku říká, že na výstavě bude k vidění práce jak velmi známých návrhářských jmen, jako je Halston nebo Oscar de la Renta, tak i dalších tvůrců, kteří byli už spíš pozapomenuti. Cílem výstavy, a potažmo i samotného Met Gala, je na tyto tvůrce opět uvrhnout světlo a připomenout jejich práci. Očekává se, že hosté zvolí dobové outfity připomínající konec 19. století a film Věk nevinnosti či seriál Pozlacený věk. Velmi pravděpodobně nebudou chybět výrazné textury, barvy drahých kamenů, a dokonce se možná objeví i komplikované spodničky a krinolíny.
Mezi hostiteli letošního ročníku Met Gala Blake Lively, Ryana Reynoldse, Lin-Manuela Mirandu a Reginu King, ale nebude chybět ani návrhář Tom Ford, šéf Instagramu Adam Mosseri a samozřejmě šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour, která za Met Gala stojí od roku 1995.
Met Gala se obvykle účastní kolem 600 hostů, nicméně co přesně se během večera odehrává, je víceméně tajemstvím. Hosté musí večer vydržet bez postování příspěvků na sociální sítě, v roce 2017 se ale toto pravidlo porušilo, když se na internetu objevily fotky celebrit z prostorů toalet. Tradicí ale bývá prohlídka aktuální výstavy a společná večeře. Atmosféru akce si můžete alespoň skrz obrazovku navodit díky filmu Debbie a její parťačky, v němž se Sandra Bullock coby Debbie Ocean s jejím týmem snaží z akce ukrást drahé šperky. Ve filmu se objevuje Anne Hathaway, Cate Blanchett či Helena Bonham Carter a nechybí ani Rihanna, která bývá pravidelnou účastnicí Met Gala i ve skutečnosti. Těžko říct, zda se i přes pokročilé stádium těhotenství letos na Met Gala objeví.
Čekání na outfity z letošního Met Gala si můžete zkrátit v následující galerii, kde jsme vybrali ty nejzajímavější looky z posledních let.
Zdroj: vogue.com, vanityfair.com