Feminismus s lidskou tváří
U herectví sice Emma Watson zůstala, ale rozhodně nezanevřela ani na další témata, o která se zajímá. Už od roku 2014 působí jako velvyslankyně dobré vůle Spojených národů a plně se zaměřuje na prosazování rovnoprávnosti žen a mužů po celém světě. „Čím dál víc si všímám, že boj za ženská práva bývá zaměňován za nenávist vůči mužům. Pokud si jsem něčím jistá, pak tím, že tohle musí skončit,“ řekla Emma Watson v rámci kampaně #HeforShe, za kterou stojí právě OSN. Hereččino pojetí feminismu totiž staví na myšlence, že boj za rovnější postavení žen se nerovná utlačování mužů.
Mimochodem, právě její vnímání feminismu je pro mnohé trnem v oku. Jenom vzpomeňme na kauzu, kterou způsobila poodhalená fotografie Emmy Watson na titulní straně magazínu Vanity Fair. „Stěžovat si, že jsou ženy považovány za sexuální objekty, a poté takto zobrazovat svou práci, je podle mého názoru pokrytectví,“ napsala na adresu Emmy Watson novinářka Julie Hartley-Brewer. Sama herečka přiznala, že ji kromě negativních komentářů zaskočil také fakt, jakým způsobem lidé nahlíží na feministky. „Proč se lidé diví, že jsem feministka a mám prsa? Nevím, co s tím mají moje prsa co dělat," reagovala Emma.
Svěží pohled Emmy Watson na feminismus je v dnešní době plné nenávisti příjemnou změnou, která rozhodně může vést ke zlepšení rovnoprávnosti mužů a žen. Emma nezapomíná ani na muže, bez kterých, podle jejího názoru, genderová nerovnost nezmizí. „Viděla jsem mladé muže s psychickými potížemi, jak se báli říct si o pomoc, aby se na ně ostatní nedívali jako na slabochy. Viděla jsem nejisté a zranitelné muže pod tlakem toho, co považujeme za mužský úspěch. Ani oni nemají výhody rovnosti pohlaví,“ řekla herečka při zahájení kampaně #HeforShe.