Óda na 20. léta
Zatímco módní dům Schiaparelli vsadil jednu kartu na kontroverzi, přehlídka Chanel hrála na jistotu. Bílá, černá, tvídové kostýmky a cylindry – i tak bychom mohli popsat přehlídku, která v některých momentech až silně evokovala 20. léta minulého století. Zdá se, že Virginie Viard, kreativní ředitelka Chanel, měla podobnou ideu jako Marie Grazie Chiuri. Také v kolekci módního domu Dior byla cítit atmosféra 20. a 30. let minulého století. Nutno ale dodat, že kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri se při tvorbě kolekce inspirovala osobností Josephine Baker, první afroamerickou filmovou hvězdou.
Vzhůru nohama
Pokud bychom měli zmínit ještě jednu přehlídku, která si vysloužila pozornost nejen během Paris Haute Couture Fashion Weeku, ale také na sociálních sítích, pak ukážeme na módní značku Viktor & Rolf. O nizozemské značce je dlouhodobě známo, že se nebojí jít proti proudu a módu leckdy vnímá jako hru. Tentokrát módní dům Viktor & Rolf představil osmnáct působivých rób, přičemž některé modely rozhodně neodpovídaly gravitačnímu zákonu. A tak diváci mohli spatřit šaty, které modelka měla „oblečené“ kolmo k tělu, nebo zcela převrácenou róbu. Módní web Fashionista vtipně podotkl: Is fashion fun again?
Ruku na srdce, Paris Haute Couture Fashion Week není jenom o tom, co se děje na přehlídkách. Pro obyčejné smrtelníky je paradoxně zajímavější to, co se děje (nebo spíše nosí) během fashion weeku v ulicích Paříže. Pojďme společně prozkoumat zákoutí města lásky a objevit trendy, které budou v letošním roce vládnout módnímu světu.