Dokonalý a trvanlivý adventní věnec na dveře: Odbornice radí, jak si ho doma vyrobit
Vyměňte každoroční věnec na dveře z chvojí za trochu trvanlivější. Máme pro vás jednoduchý návod na umělý věnec, který vydrží krásný dlouhé roky. O postup se s námi podělila odbornice, která takto tvoří už roky. Postup je jednoduchý a volba dekorací zcela na vás.
Že plnit si své sny nejde? Iveta, která tvoří dekorace na přání už celých osm let, je důkazem toho, že jde. Začínala naprosto od nuly během mateřské dovolené s minimálními znalostmi a tvorbou jen pro rodinu a známé. Dnes má ve své skupině takřka dvacet tisíc sledujících a objednávky často ani nestíhá. Jak sama říká: „Už dávno to není jen práce, je to životní vášeň, která mě naplňuje a každá fotografie nebo zpráva od spokojeného zákazníka je to, co mě nabíjí chutí pokračovat dál a zlepšovat se.“ Samotná výroba věnce je proces na několik hodin. Obvykle vyrábí podle přání zákazníka, takže musí mít jistotu, že splní jeho požadavky. „Nejdůležitější je představit si, co chci vlastně udělat. Promyslet barvy, aby k sobě ladily. Potom si vše vybalím, nastříhám větvičky a připravím hezky postupně tak, jak budu jednotlivé části potřebovat a jdu na to. Můj nejlepší kamarád v práci je tavná pistole a za ty roky, co ji mám, je to na ní už dost vidět,“ dodává se smíchem. Zajímavé je, že každý výrobek je originál, protože většinou improvizuje a nedělá žádné kopie.
Budeme potřebovat:
- korpus na věnec (v tomto případě ideálně proutěný)
- umělé větvičky (ideálně alespoň dva druhy, aby byl věnec zajímavější)
- dekorace dle vašich preferencí (červené kuličky, hvězdičky, dřevěné vločky, rolničky, jablíčka, skořice, šišky)
- nůžky
- tavící pistoli a náplně
- malé kleštičky
Jak postupovat?
1. Příprava materiálu a nasazování větviček na korpus
Nejdříve si připravte všechny materiály. Nastřihejte si větvičky na potřebnou velikost. Lépe vypadá, když nejsou úplně stejné. V tomto případě jsme použily 3D umělé jehličí, větvičky a lupínky. Dále si vyndejte dekorace, které chcete použít, stužky a jestli máte, můžete na závěr kolem věnce omotat i světýlka. Nechte si nahřát tavnou pistoli a můžete začít.
2. Lepení větviček na kruh
Kruh si položte na rovné místo a začněte. Jednotlivé větvičky prokládejte do kruhu mezi jednotlivé proutky. Kdybyste je tavili jen nahoře, nebylo by to hezké a ani by to nedrželo. Takto postupujte kolem dokola, dokud nebude zaplněný celý korpus. Postupně přidávejte i zdobnější větvičky nebo lupení, aby byl věnec zajímavější. Když tuto část hotovou, přichází ta radostnější – zdobení.
3. Zdobení věnce
Než začnete zdobit, rozmyslete si, v jakém duchu věnec povedete. Chcete víc tradici? Nějakou konkrétní barvu? Nebo vám možná už stačí takto hotový. Ten, který vyrábíme, bude laděn do červené, takže v něm jsou červená jablíčka a bobulky. Další jsou přírodniny, tady šišky a skořice. Nakonec přichází na řadu třpytivé kuličky, bílé vločky, a ještě drobné bílé kuličky. Na konec přijde malá bílá chaloupka a červená stuha. Když chcete mít věnec zasněžený, použijte umělý sníh, ale není to nutné.
4. Závěsná stuha a je hotovo
Nakonec zezadu věnce připevněte stuhu, provázek nebo vlasec, zkrátka něco, za co ho pověsíte na dveře. Jestliže tápete, jak ho na ty dveře upevnit, aniž byste museli používat hřebíky, zkuste nalepovací háček, který nalepíte z vnitřní strany dveří. Do háčku zachytíte provázek a věnec je na svém místě. Jen pozor, většinou musíte háček nalepit vzhůru nohama. Tento věnec by mohl sloužit i jako adventní, ale ještě před dekorováním byste na něj museli umístit zápichy na svíčky.
Zdroj: Iveta Kazdová, fb: Věnce od Ivet
- Zdroj článku
-
Iveta Kazdová, Věnce od Ivet