Wabi-sabi
Japonský koncept, který ovlivnil design, návrhářství i architekturu a vystihuje jej přijetí nedokonalosti. V době konzumu, nadprodukce a plýtvání nás učí, že i poškozené věci mají svůj smysl. Prasklina na váze se tak může stát její ozdobou, rýhy na dřevěném stole dávají tušit příběh rodiny, která u něj sedává. Chyby v projektu rovněž vedou k tomu, že se podaří dosáhnout cíle nečekanou cestou.
Pura Vida
Z trochu jiného soudku můžeme ochutnat na Kostarice. Pura vida doslova znamená čistý život, skutečný význam je ale širší. Odkazuje na plnost bytí, radost ze života a z toho, že se daří. Ačkoli se jedná o frázi typickou pro Kostariku, její počátky jsou v jednom mexickém filmu stejného názvu z padesátých let. Na Kostarice každopádně zdomácněla a je považována za motto tamní kultury.
Lykke
Lykke v dánštině znamená štěstí a přináší nám poselství, že štěstí a dobro máme hledat i v těch nejobyčejnějších věcech. Hlavním vodítkem je nejen jejich přístup k životu. Jejich spokojenost začíná u útulného domova, kde tráví velké množství času. Obklopují se maličkostmi, tráví čas se svými blízkými a vychutnávají si každý den plnými doušky.
Ikigai
Japonsko nám přineslo nejen nový trend v uklízení podle Marie Kondo, ale také nový trend v myšlení. Japonský koncept nebo spíše nastavení mysli ikigai se soustředí na nalezení smyslu života. Ikigai je stav pocitu uspokojení, který se dostaví, když děláme věci, které nám dávají smysl a jsme užiteční sobě i okolí.
Lagom
Lagom je posledním střípkem severské šťastné trojice. Přišel pro změnu ze Švédska a znamená „všeho s mírou“, zkrátka aby vše v životě bylo tak akorát. Ani málo, ani moc. Jde o nalezení rovnováhy na své životní cestě. U životního stylu v duchu lagom je klíčová praktičnost a funkčnost a to ve všech aspektech života. Snaha o udržitelnost rozvoje společnosti.
Ataraxia
Česky ataraxie pochází z řečtiny a jednoduše přeloženo ji můžeme chápat jako stav naprostého duševního klidu. Pojem pochází od řeckého filozofa a vědce Epikura, podle něhož stav vyrovnanosti a klidu nemáme hledat v radovánkách a vášních, naopak že se máme osvobodit od zbytečných tužeb. Znamená tedy život v rovnováze bez zbytečných věcí, které nám nedělají radost.
Feng-Shui
Tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.
Sisu
Finský životní styl je založený na jednoduchém a osvědčeném konceptu zvaném sisu: podporuje dlouhodobou odolnost, výdrž a silnou vůli tím, že upřednostňuje pobyt venku za každého počasí, doporučuje plavání ve studené vodě, saunování, volí přirozený pohyb jako chůzi, jízdu na kole nebo běhání místo dojíždění autem do uzavřených posiloven plných upocených lidí, stravování podle sezóny a místních surovin místo přehnaných módních diet a spoustu dalších užitečných zásad.
Fika
Švédské slovo fika k nám přišlo společně s trendem lagom. Překládá se jako „přestávka na kávu“, ale dá se použít pro jakoukoli formu pauzy v rámci nějaké činnosti. Ve skutečnosti je pod fikou schováno víc než jen obyčejná kafepauza, fika je koncept, stav mysli, životní postoj a důležitá součást švédské kultury. Pro mnoho Švédů je přirozené a možná i téměř nezbytné udělat si na fiku čas každý den.