Vybavení bytu vznikalo přímo na místě
Nábytek z Ikea stačilo přetřít, nebo mu připevnit jiné nábytkové nožky. Designéři tohoto bytu dokazují, že omezený rozpočet nemusí být v ničem limitující.
marianne.cz
Zdravější bydlení pro každého bez univerzálního řešení. Taková je snaha architektů z ateliéru Woonpioniers, kteří navrhli objekt, který je něco mezi produktem a architekturou.
V nizozemském Giethmenu postavili architekti ze studia Woonpioniers ekologický modulární domek o obytné ploše 80 m². Jak sami říkají, tento projekt stojí někde mezi produktem a architekturou. Rozhodli se totiž prozkoumat možnosti, jak jednoduše postavit jednoduchou budovou, která poskytne zdravé a udržitelné bydlení bez univerzálních řešení. Jejich projekt umožňuje flexibilitu v kontextu s životním stylem budoucích majitelů, kteří se mohou zapojit do procesu navrhování jejich bydlení. Díky této myšlence nebudou žádné dva domky zvané Indigo stejné.
Do návrhu prvního z realizovaných domků z realizovaných domků byla zapojena umělkyně Lia. Architekti se pokusili přesně definovat její přání, aby zde mezi stromy a s výhledem do kouzelné krajiny, mohla vyrábět svá umělecká díla z přírodního kamene. Zásadní při návrhu bylo, aby v domě bylo vše nezbytné, ale nic zbytečného navíc. Pracovnu má Lia situovanou do přízemí, aby byla v kontaktu s krajinou, zatímco první patro patří odpočinku. Domek Indigo je postavený z prefabrikovaných materiálů a je možné ho sestavit za pouhý jeden den. Domek nemá pevné vnitřní konstrukční stěny, a tak je možné interiér variovat podle potřeby a měnit jeho uspořádání. V případě domku, který vlastní Lia, jsou všechna zařízení umístěná v centrálním kusu nábytku, což umožňuje průhled z přední části domku až do té zadní. Domek je plný denní světla a nabízí kouzelné výhledy do okolí.
Woonpioniers, archdaily.com