Padesátimetrovému bytečku vládne bílá barva a divoké pokojovky
V téměř stoletém bytovém domě ve staré zástavbě najdete nově zařízený byt, který je po celý den zalitý sluncem. Pouhé dva pokoje a vhodně zvolený nábytek stačí k pohodlnému životu.
Zveme vás na prohlídku padesátimetrového bytu, který svým obyvatelům poskytuje maximální pohodlí. Mezi jeho přednosti patří především to, že je po celý den zalitý sluncem. Tři veliká okna a jedno francouzské okno vedoucí na balkon sem propouští sluneční paprsky po většinu dne a díky bílé výmalbě je na metry nevelký byt světlý a vzdušný. Okna vedou na zarostlý dvůr a z balkonu se můžete těšit z výhledu na okolní střechy. Na ploše 56 m² je prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní a tak akorát velká ložnice. Dům byl postaven ve dvacátých letech minulého století a v roce 2002 důkladně zrekonstruovaný. Zůstali tu ale původní parkety ve vzoru rybí kosti, které byly důkladně repasované. Dveře a okna bylo potřeba vyrobit nově, ale jedná se o kvalitní truhlářskou práci, která ctí historii domu.
Šikovné dispozice dělají z malého bytu velký
Při příchodu do bytu vejdete do nevelké haly, kde je dostatek místa na odložení věcí. Odtud vedou dveře buď do kuchyně spojené s obývacím pokojem, nebo do šatny s prostornými vestavěnými skříněmi. Kuchyňský linka je bílá s lehce šedým nádech a pracovní plocha je obložena bílými dlaždičkami ve vysokém lesku. Díky tomu je kuchyň nenápadná a světlá. Kuchyňskou část od obývací dělí prostorný jídelní stůl. Obývacímu pokoji vévodí útulná šedá pohovka a především pokojové rostliny, kterým se tu díky velkým oknům daří náramně. Posledním pokojem tohoto bytu je světlá ložnice, ve které je pouze pohodlná postel a odkládací štendr na oblečení. Spí se tu skvěle díky přilehlému balkonu. Vedou na něj dvoukřídlé dveře, které mohou v horkých měsících zůstat otevřené. Hned vedle vchodu na balkon je za nenápadnými dveřmi ukrytá praktická komora a přímo z ložnice můžete vejít do šatny nebo přilehlé koupelny.
Zdroj informací: Historiska Hem (historiskahem.se)
- Zdroj článku
-
Historiska Hem