Kouzlo odhalených cihel: Jak mladý pár proměnil starý byt v útulný domov
Majitelé tohoto bytu jsou oba designéři a je pro ně vedle estetické stránky důležitá také praktičnost. Rádi se obklopují věcmi s příběhem a za nejdůležitější považují to, aby jejich bydlení bylo útulné a osobní.
Anne žije v německém Düsseldorfu přímo uprostřed města. Před třemi lety s manželem hledali vhodné místo pro jejich designové studio a našli zajímavý starý dům postavený už v roce 1890. „V přízemí jsme si otevřeli studio. O rok a půl později se nájemci z třetího patra rozhodli přestěhovat do jiného města. Šli jsme se na byt podívat a neváhali ani minutu. Bylo to velmi spontánní rozhodnutí a jsme za něj moc rádi,” vzpomíná Anne. „Jedná se o třípokojový byt o velikosti 83 m2. Máme velký obývací pokoj s kuchyní, jídelnou, menší ložnici a velmi malou místnost s balkonem, kterou využíváme jako pokoj pro hosty nebo pro praní prádla. Žijeme tu s manželem teprve rok a půl a shodou náhod se uvolnil také byt pod námi, kde teď bydlí moje sestra se snoubencem.“ Majitel celý dům rekonstruoval před třinácti lety, když starý činžovní dům koupil. Otevřel stěny bytu a nechal sem původní odhalené původní trámy, aby kuchyni dodaly zvláštní příjemnou atmosféru. V domě jsou 3 apartmány a každý z nich je trochu jiný. „Máme velké štěstí, protože majitel domu je architekt a byty zrekonstruoval s velikým vkusem. My už byt pouze vymalovali.“
Tmavý nábytek v prosluněném bytě nevadí
Místností, kde tráví manželé nejvíc času a rádi se sem zvou i své přátele, je prostorná kuchyň spojená s jídelnou. Třemi velkými okny sem celý den proudí dostatek denního světla a tak nebyl problém pořídit černou kuchyňskou linku. „Milujeme čistý a hrubý vzhled. Baví nás kontrast mezi starými cihlami, starým dřevem a zcela moderními jednoduchými prvky,“ popisuje Anne. „Většina starých kousků nábytku a dekorací pochází z dědictví po našich rodičích a prarodičích. Je pro mě důležité, když mají věci nějakou historii a příběh. Třeba náš starý kuchyňský stůl používal můj pradědeček na statku při porážkách. Nábytek musí být zároveň praktický, ale i vizuálně přitažlivý. Jedno bez druhého nedává smysl. Chci, aby můj byt vypadal tak, že zde skutečně žijeme, musí být osobní.“ Protože jsou oba manželé designéři, milují zajímavé grafiky. Často si z cest vozí plakáty, které si doma zarámují. „Připomínají nám města, zážitky i konkrétní situace.“
Zdroj informací: Anne Peter, instagram.com/ammenmaerchen
- Zdroj článku
-
Anne Peter