Krok za krokem
Pomalu se uvelebím do pohodlného křesla, abych laminaci vyzkoušela na vlastní kůži.
Prvním krokem je očištění a příprava obočí. Kosmetička ho provádí pomocí voskového pera nebo olejíčku, čímž zabrání přenosu chemického roztoku jinam, než je určeno. Oči jsou přece jen dost blízko.
Druhým krokem je takzvané změkčení chloupků a otevření jejich povrchu. Po tomto kroku je možné s obočím snadno manipulovat a následně ho tvarovat do nové formy. Procedura mění strukturu chloupku, vlastně funguje podobně jako trvalá. Než chloupky změknou, trvá to přibližně patnáct minut, během kterých ležíte na zádech a odpočíváte.
Následuje třetí krok, samotná laminace. Kosmetička nanese na předem připravené obočí krém a pomocí kartáčku chloupky precizně vytvaruje směrem nahoru. Pak přes ně natáhne potravinovou fólii, která je zafixuje do dané polohy.
Čtvrtý krok je dobrovolný, jedná se o barvení obočí – já jsem alergik, takže raději vynechávám. Na závěr se pak ještě aplikuje speciální sérum, které chloupky vyživuje a vyplní, čímž opticky získají na objemu. 24 hodin po proceduře je třeba obočí nevystavovat kontaktu s vodou, a to ani v podobě sauny. Přece jen se jedná o trvalou, nezapomeňte!
Ortel: Výsledného efektu jsem si užívala přibližně měsíc, u někoho to mohou být až dva. Laminace vám jednoznačně ušetří čas s ranní přípravou, tedy pokud je kam vyrazit. Já byla spokojená, ovšem můj muž z výsledku nadšený nebyl. Nerozuměl, proč mám obočí „přilepené“ na jednom místě, když tak přece normálně nevypadá – ti chlapi. Znovu byste laminaci měla podstoupit nejdřív za tři měsíce od první aplikace. Důvod? Chloupky se podobně jako u trvalé vysušují, krepatí a mohou vypadávat.