5. Dvojí mytí
A teď se konečně dostáváme k samotnému mytí. Vlasy namočte, poté vezměte do ruky šampon. Použité množství by mělo odpovídat přibližně velikosti čajové lžičky. Produkt neaplikujte přímo do vlasů, ale do dlaní. Rozetřete ho stejně, jako když si roztíráte krém na ruce a následně začněte šampon zapracovávat do vlasové pokožky. Masírujte.
Pokud šampon dostatečně nepění, znamená to, že je vlas příliš znečištěn. Přidejte trochu vody, nikoli šamponu, a znova zapracujte. Vlasy smyjte a postup ještě jednou zopakujte. Prvním mytím vymyjete povrchové nečistoty, až pak se vlas vyčistí do hloubky. Všimnete si, že při druhém mytí bude šampon mnohem lépe pěnit, což dokazuje, že jste první fázi mytí neodbyli a vlas je čistší.
6. Nezbytný kondicionér
Pokud si myslíte, že kondicionér je zbytečná investice, kterou z nás kosmetické společnosti tahají peníze, můžeme vás ujistit, že to není pravda. Pro zacelení vlasu je zcela nepostradatelný. Pod mikroskopem totiž vypadá umytý vlas jako šiška, na jejímž povrchu se nacházejí otevřené kutikuly. Šampon je otevře, aby se do něj dostaly všechny potřebné živiny a vlas se vyčistil. Kondicionér ho pak uzavře.
„I kondicionér nejdříve aplikujte do dlaní, následně ho rozetřete do konečků a postupně ho pomocí prstů nebo hřebenu zapracujte, pomalu se posouvejte ke kořínkům. Důležité je dodržet čas působení uvedený na obale, každá značka má svůj technologický postup,“ upozorňuje kadeřník Oliver Krnáč. Správně vymytý kondicionér poznáte snadno, vlas vám pod rukama vrže. V tuto chvíli můžete konečně vypnout vodu.