Zničené vlasy?
Nepatříte-li mezi výjimky s přirozenými kadeřemi, budete se muset při přechodu z barvených vlasů na stříbrnou připravit na ne zrovna příjemnou mezifázi. Buď zatnete zuby a necháte vlasy odrůst, jako to udělala Lucie Zídková, které hrál do karet pandemický home office i to, že její poslední barva byla skoro blond, takže „dělicí linie“ nebyla tak drastická jako třeba u brunet. Anebo proberete s kadeřnicí, jakou cestou se vydat, a vyhradíte si v diáři čas na minimálně jednu delší návštěvu.
Můžete postupovat po krůčcích, přes obligátní melír či jiný typ zesvětlení vlasů, nebo se do toho vrhnout po hlavě. „Nejlepší je konce jednoduše odbarvit a následně natónovat našedo, případně do nich ještě udělat proužky,“ shrnuje Petra Měchurová. Což samozřejmě není jen tak, při stahování barvy totiž hodně záleží na její sytosti i na tom, čím a jak často byly vlasy barvené. V případě tmavších odstínů tak může být potřeba proces zopakovat i dvakrát až třikrát, přičemž v mezikrocích na vás ze zrcadla nejspíš vykoukne červená, oranžová nebo žlutá kštice. „My se každopádně potřebujeme dostat na sivější zlatavý nebo medový odstín. Někdy to zvládneme během jedné návštěvy, u někoho jsou potřeba dvě,“ vysvětluje kadeřnice.
Abyste dosáhly vytoužené studené šedé, následuje po stažení barvy tónování, které se zpočátku musí opakovat častěji, třeba každý měsíc. „Studené pigmenty se totiž bohužel celkem rychle vymývají. Jakmile ale odbarvené vlasy odrostou a zůstanou už jen ty přirozeně šedé, bude stačit návštěva salonu klidně jednou za tři měsíce,“ podotýká kadeřnice s tím, že vše samozřejmě můžete urychlit i tím, že se rozhodnete pro celkové zkrácení střihu.
Byť jde o poměrně velký zásah do vlasů, díky dnešním profesionálním přípravkům a odbornému provedení v salonu se nemusíte bát, že odejdete se zničenými vlasy. „Samozřejmě dochází k určitému narušení, ale rozhodně to není nic, co by je poničilo. Zvlášť když o ně pak správně pečujete,“ uklidňuje časté obavy Petra Měchurová.