Zalíbení se Bohu
S nástupem křesťanské éry ovšem rozvoj péče o řasy, stejně jako o vzhled obecně, ustal. Křesťanské ženy se kosmetice vyhýbaly v přesvědčení, že přirozený vzhled je Bohu milejší. Stejně tomu zůstalo i během středověku. V období renesance se stalo nejkrásnější částí obličeje čelo a aby patřičně vyniklo, nechtěly ženy poutat pozornost k ničemu jinému. Obočí, a dokonce i řasy si proto nechávaly odstraňovat.
První řasenka pro královnu
Velký návrat péče o řasy a obočí nastal až ve viktoriánské éře a v období romantismu, kdy začalo být populární používání nových kosmetických přípravků. Eugène Rimmel v této době vyvinul pro královnu Viktorii nejen její osobní parfém, ale také první řasenku.
Tak šel čas...
V roce 1911 si Kanaďanka Anna Taylor nechala patentovat první falešné řasy vyrobené z lidských vlasů. Dvacátá a třicátá léta 20. století pak byla ve znamení natáček na řasy. Ženy si je rychle oblíbily, navíc nešlo o drahou záležitost. Natáčky se původně nahřívaly žehličkou, časem je nahradily natáčky s vlastními bateriemi, které se postaraly o trvalejší zvlnění. Čtyřicátá léta se nesla ve znamení první voděodolné řasenky, kterou vynalezl polský imigrant Max Faktor. V šedesátých letech následovalo mnoho žen slavnou modelku Twiggy a vznikla obsese výraznými spodními řasami. Devadesátá léta přivítaly duhové vlasy, a především barevné řasenky.