Paty jako miminko
Před samotnou pedikúrou je důležité, abyste svá chodidla namočili do lavoru s příjemně teplou vodou. Do vody můžete přisypat relaxační koupelnovou sůl, která změkčí vodu i kůžičku na nohou. Relaxaci si dopřávejte po dobu patnácti až dvaceti minut. Následně nohy důkladně usušte a vrhněte se na pedikúru. V první řadě si k ruce vezměte pemzu, se kterou jemnými pohyby obrušujte kůži na chodidle. Dávejte si pozor, abyste příliš netlačili a neobrousili více, než je třeba. Začněte u paty a pomalu se přesouvejte k prstům. Nezapomeňte ani na boky prstů a kůžičku ze spodní části prstů. Výsledkem by měla být dokonale hladká pokožka chodidel.
Čas zkracování
Nedílnou součástí pedikúry je stříhání nehtů. V tomto ohledu panuje nespočet mýtů, avšak zkušení pedikéři radí, abyste nehty zkracovali do rovna, a to s pomocí nůžek nebo kleštiček. Jedině tak předejdete nepříjemnému zarůstání nehtů, které může člověka pěkně potrápit. Pokud váš nehet "zdobí" vysoká kůžička, můžete ji speciální dřevěnou tyčinkou zatlačit. Poté už stačí nehty zapilovat.
Zkrácené a upravené nehty můžete podtrhnout barevným lakem. Pokud chcete, aby vám lak na nehtech vydržel déle než dva dny, pak je důležité, dodržet tři kroky. Nejprve nehty nalakujte průhledným podkladovým lakem, který nehty posílí, a zároveň je ochrání před zežloutnutím. Po jeho zaschnutí přejděte k aplikaci vámi preferovaného barevného laku. V současné chvíli jsou velmi oblíbené pastelové barvy, avšak krok vedle neuděláte ani s klasickým červeným lakem. Následné finále se skládá z tenké vrstvy vrchního laku, který v drogeriích a parfumeriích můžete objevit pod názvem top coat.