Věčný boj s názvem pocení
Téma pocení je asi stejně sexy jako stříhání nehtů. Potýkáme se s ním ale všechny, tak si pojďme projít, jaké máme možnosti.
marianne.cz
Skin care je základ, je to ale péče o tělo, která se právě teď dostává do popředí zájmu. Jedním ze současných beauty hitů jsou deodoranty určené pro pokožku celého těla, jejichž účinek doceňujeme právě s přicházejícím létem. Pojďme zjistit, jak fungují a zda jsou skutečně tak zázračné, jak se o nich říká.
Poptávka po deodorantech na celé tělo stále roste, což jen dokazuje, že tělesný pach trápí spoustu lidí. Na tento fakt postupně reagují kosmetické značky, které o tyto produkty rozšiřují své nabídky. Tradiční deodoranty se zaměřují pouze na podpaží, všichni si ale jistě uvědomujeme, že to není jediné místo na našem těle, které se potí. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se na trhu objeví produkt, který bude řešit i zbytek tohoto problému. Ocení ho nejen sportovci a lidé, kteří jsou náchylní k nadměrnému pocení, ale všichni ti, kteří se s touto pečující pojistkou budou cítit lépe a sebevědoměji.
Deodoranty na celé tělo jsou vyrobené tak, abyste je mohla aplikovat kdekoliv, kde se potíte, tedy i v záhybech nebo v místech, kde dochází k tření. Může jít například o oblast třísel, intimních partií, poprsí či chodidel. Svým účinkem ničí bakterie, čímž eliminují zápach. Samotný pot totiž sám o sobě žádný pach nevydává. Neznamená to však, že by produkt přímo zamezoval tvorbě potu a vzniku vlhkosti. Deodoranty obecně zabraňují tělesnému zápachu, zatímco antiperspiranty blokují navíc i pocení.
Tento hit táhne všechny, pro které je aplikace deodorantu do podpaží každodenní rutinou. Tímto produktem totiž ještě zdokonalíte péči o své tělo. Nejvíce ho však ocení sportovci. Becky Williams, která je profesionální sportovkyní a věnovala se jiu-jitsu, přiznává, že když děláte jakýkoliv fyzicky náročný sport, je pro vás deodorant na celé tělo přímo spásou. „Konkrétně u jiu-jitsu používáte své vlastní tělo, abyste přemohli soupeře. Je to velmi kontaktní sport, takže je samozřejmě nepříjemné a trapné, když víte, že zapácháte,“ vysvětluje Becky. Ale nejde jen o sportovce, kteří se věnují kontaktnímu sportu. I běžci nebo cyklisté, kteří se při výkonu zapotí, deodorant na celé tělo ocení.
Při výběru deodorantu na tělo v první řadě koukejte na složky, které jsou vhodné pro citlivou pokožku. Doktorka Kemi Fabusiwa radí nevybírat ty, které jsou silně parfemované, neboť mohou pokožku podráždit. „Vyhledávejte deodoranty, které obsahují hydrogenuhličitan sodný, kukuřičný škrob, kyselinu mandlovou, olej z čajovníku, mátový olej a eukalyptový olej. Na druhou stranu se vyhněte těm, které mají ve svém složení vůně, parabeny, propylen nebo laurylsulfát sodný,“ dodává dermatolog Michele S. Green. Dále je dobré dát si pozor, aby deodorant po sobě nezanechával bílé stopy. To je nežádoucí i u přípravku, který aplikujeme jen do podpaží, natož u takového, který budeme mít i jinde po těle.
Než s deodorantem na celé tělo začnete, zvláště pokud máte citlivou pokožku, vyzkoušejte malé množství nejlépe na kůži za uchem a testujte ho zhruba po dobu pěti dnů. Pokud je vše v pořádku, můžete s tímto trendy přípravkem začít v plné parádě.
Deodorant aplikujte na suchou a čistou pokožku. Pokud je ve složení voda, může se stát, že budete muset chvíli počkat, než se produkt zcela vsákne. Nemyslete si ale, že se s ním natřete od hlavy až k patě. Nepoužívejte ho jako tělové mléko. Vyberte jen lokální místa, která se potí. Myslete také na to, že i když jsou tyto deodoranty navrženy i pro intimní partie, slouží pouze k vnějšímu užití. Nikdy neaplikujte deodorant na podrážděnou nebo poraněnou pokožku a pokud se dostaví svědění, pálení nebo zarudnutí kůže, ihned ho přestaňte používat.
Existuje několik způsobů, jak eliminovat pach bez použití jakýchkoliv deodorantů.
Denně se sprchujte s antibakteriálním mýdlem.
Noste volné oblečení a bavlněné spodní prádlo.
Jezte vyváženou stravu a omezte konzumaci česneku, cibule a ostrého koření.
Pokud vás i přes to všechno stále tělesný zápach trápí, poraďte se s lékařem. Ten vás může odkázat na certifikovaného dermatologa, který vám pomůže vytvořit plán léčby.