Čas na odpočinek! Dejte šanci mořské, himálajské či epsomské soli
Rozpusťte si v koupeli solné krystalky, které z těla odplaví toxiny, uvolní namožené svaly a zklidní roztěkanou mysl.
Vana plná teplé vody, měkké světlo svíček, uklidňující vůně, relaxační hudba – a svět za dveřmi koupelny přestane existovat minimálně na půl hodiny. Jediné dilema, které můžete v takovou chvíli mít, je, co do koupele přidat. V konkurenci bohatých bublinek, duhových šumivých bomb a luxusních olejů se soli můžou zdát jako chudé příbuzné, rozhodně se ale vyplatí dát téhle klasice šanci. Zvlášť pokud chcete odplavit nejen nahromaděný stres, ale udělat něco i pro pokožku a ztuhlé svaly.
Mořské, himálajské či epsomské soli jsou plné prospěšných minerálů, jako je hořčík, sodík či draslík, které dokážeme vstřebávat skrze kůži. Spolu s teplou vodou podporují pocení, takže dochází k detoxikaci, rozproudění lymfy i krevního oběhu. Zároveň mají antibakteriální a protizánětlivé účinky, pokožku hloubkově pročistí, zjemní a uleví od podráždění nebo suchosti.
Koupelové soli jsou navíc často doplněné i o další ingredience: třeba esenciální oleje, které umocňují uvolnění, prohřátí pokožky a svalů nebo zlepšují dýchání, detoxikační a čisticí jíly nebo výživné rostlinné oleje a bylinky. Klidně si ale můžete do jednodruhové soli samy přidat kapku oblíbeného éterického nebo tělového oleje. Během koupele (měla by trvat dvacet až třicet minut) a po ní nezapomeňte vedle relaxace i na dostatečný pitný režim, abyste doplnily vypocené tekutiny.
- Zdroj článku
-
autorský článek