Zbytečné odličovací ubrousky
Rozložení jednoho odličovacího ubrousku trvá více než 100 let. Když si v hlavě promítneme, kolik odličovacích ubrousků jsme za poslední roky použily, pak se dostáváme k docela děsivé číslovce. Kromě toho, že odličovací ubrousky nejsou recyklovatelné, mají ještě jeden důležitý kaz na kráse – nejsou přínosné ani pro naši pleť. Dejte proto šanci odličovacím vodám nebo gelovým odličovačům, které odvedou mnohem profesionálnější práci, a navíc „žijí“ v plastu, který můžeme recyklovat.
Čas na upcyklaci
Na první pohled „obyčejný“ obal, na pohled druhý kreativní výzva, které se můžete zhostit. Zkuste dát obalům od kosmetiky druhou šanci a nevyhazujte je do koše. Obal po balzámu na rty se může proměnit v místo pro vlasové pinetky, skleněné lahvičky od séra zase poslouží jako dekorace na krbovou římsu. Kreativitě se meze nekladou a v případě upcyklace to platí dvojnásob.
Na kosmetickém trhu existují také produkty, které jsou znovu plnitelné. Řeč je například o rtěnce Rosso Valentino, séru Pure Shots Reboot od YSL nebo řasence Kjaer Weis Im-Possible Mascara.
Tuhý šampon znáte?
Odhaduje se, že většina žen během svého života spotřebuje 420 až 500 lahviček se šamponem a kondicionérem. Děsivé množství plastu, že? Naštěstí se v posledních letech dostávají do povědomí tzv. tuhé šampony, které se prodávají v papírových krabičkách. Jejich používají je naprosto stejné jako používání klasického tekutého šamponu, a tak se nemusíte bát, že by vaše vlasy touto změnou trpěly.
Zdroj: stylist.co.uk