Každodenní ženský rituál: péči potřebuje nejen obličej, ale i vaše tělo
Jdete večer spát a nikdy, ale opravdu nikdy se nezapomenete odlíčit? Pokaždé použijete hydratační krém nebo obličejový olej či sérum a snažíte se dopřát si aspoň osm hodin spánku? To je sice hezké, ale nezapomínáte na další části těla? I ty k vám patří.
Zkuste být sama k sobě upřímná a odpovězte si: Opravdu se staráte o celé svoje tělo, nebo ‚jen‘ dbáte na obličej? Přitom je spousta míst na těle, která opomíjejí i ty nejfanatičtější kosmetické fanynky. Důležitější je přece boj s vráskami pod očima než se starat o suchá kolena. Přitom stačí pět minut navíc. Není načase přehodnotit svůj beauty plán a doplnit kosmetické taštičky o další přípravky?
Na co všechno bychom neměly každý den zapomínat?
Ruce
Když se podíváme na ruce, pak právě ony hovoří o našem věku velmi pravdivě (a často nelichotivě). Ruce používáme při praní, vaření, žehlení – namáčíme je do vody, ‚hrabeme‘ se s nimi na zahrádce v hlíně, takže se nemůžeme divit, že jsou velmi často suché, popraskané a dehydratované. Proto je nutné používat zvláčňující krémy na ruce. Na den používejte ty, které tolik nemastí, takový krém můžete používat několikrát za den. Ideální jsou krémy se SPF, jenž chrání zároveň proti slunci. Na noc jsou vhodné krémy mastnější – ty můžete nechat působit klidně celou noc (podpoříte tak, že si obléknete jemné bavlněné rukavice). Naprosto nevhodné jsou krémy v podobě gelu nebo na bázi alkoholu, ty ještě víc vysušují. Na ochranu pokožky rukou můžete vyzkoušet medovou kúru (smícháte lžičku medu a lžičku olivového oleje, tuto směs vetřete do pokožky, pak si na ruce navléknete mikrotenový sáček a necháte asi třicet minut působit).
Lokty
I lokty na vás prozradí, jak moc pečujete o svou pokožku. Hrubší kůži na loktech mívají velmi často lidé, kteří se po celý den opírají o stůl, například při práci u počítače. A stejně jako paty jsou i lokty náchylné k praskání, takže je důležité je dostatečně a pravidelně hydratovat. Používejte při sprchování tzv. exfoliační sprchové gely nebo mléka, jež obsahují měkká zrnka na odstranění odumřelé kůže. Vybírejte takové, jež neobsahují mýdlo a parabeny. Při sprchování zároveň použijte masážní lufu, kterou si lokty promasírujete. Po usušení namasírujte lokty několika kapkami oleje s vitaminem E, například mandlovým nebo olivovým a teprve poté naneste tělové mléko.
Nohy
Nutné je pečovat nejen o chodidla, ale i o lýtka a další části. Je zapotřebí odstraňovat odumřelou nebo suchou kůži, pravidelně si stříhat nehty nebo chodit na pedikúru, používat speciální přípravky na nohy, které zvláčňují. Pokud jde o končetiny, bývá nejčastěji nejsušší oblast na holeních. Proto tuto část každý den promasírujte výživným hydratačním mlékem nebo třeba bambuckým máslem. Co se týče chodidel, je nutné provádět pravidelnou exfoliaci pomocí tzv. peelingů, které pokožku ‚drhnou‘. Poté kůži zvláčňujte pomocí krémů na nohy a nehty. Na popraskané paty jsou ideální krémy s keratinem. Při mytí nikdy nezapomínejte nohy pořádně vysušit, aby nezůstala vlhkost mezi prsty.
Tip aromaterapeutky Adély Zrubecké
K mytí těla doporučuji hydrofilní mycí oleje, které smývají nečistoty bez narušování kožního filmu a které pleť dlouhodobě chrání a hydratují. Mýdla a mycí gely se sulfáty pokožku zbavují ochrany a pokožka je pak náchylná k různým nepřirozeným reakcím. Projevuje se nadměrná suchost, podráždění, ekzémy či přecitlivělost.